Karadeniz Pet

Yumurtalar Dolu mu? Boş mu?

itallianna22

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

İlk yumurtaları 19 nisan da gelmişti ben o yumurtayı yanlışlıkla kırdım akı çıktı ve çöpe attım.

21 nisan 03 mayıs 05 mayıs ve 07 mayıs tarihlerinde yumurtalar geldi şuan 18 mayıs ve yumurtaları telefonun flashı ile kontrol ettiğimde yumurtaların içinde hafif sarılık bulunmaktadır hava odacığıda mevcuttur tepesi veya alt tarafı beyaz şeffaf renginde bu yumurtalar dolu mudur boş mudur? Hala üstüne yatmaktadır ne yapmam lazım.

Kontrol için daha zamanları var. her bir yumurta 6.günü geçince kontrol yapmalısınız. 21 nisanda çıkan yumurta büyük ihtimal boştur atabilirsiniz. çünkü üzerinden 27 gün geçmiş.

Kontrol için daha zamanları var. her bir yumurta 6.günü geçince kontrol yapmalısınız. 21 nisanda çıkan yumurta büyük ihtimal boştur atabilirsiniz. çünkü üzerinden 27 gün geçmiş.

Yeni eş oldular erkeğin daha önce tecrübesi vardı mayıs ayındaki yumurtalar dursun mu diyorsunuz usta?

Kardeşim ben üstteki mesajı yanlış okumuşum. son yumurtayı 18 mayısta geldi diye okudum, yanlış yorum yaptım. bütün yumurtaları kontrol edebilirsiniz, eğer hiç damarlanma veya kırmızımsı karartı yoksa sapsarı ise at yumurtaları

Kardeşim ben üstteki mesajı yanlış okumuşum. son yumurtayı 18 mayısta geldi diye okudum, yanlış yorum yaptım. bütün yumurtaları kontrol edebilirsiniz, eğer hiç damarlanma veya kırmızımsı karartı yoksa sapsarı ise at yumurtaları
Sorun yok :) peki bu yumurtaları attıktan sonra birdaha ne zaman yumurtlayabilir bir bilgi verir misiniz?

Kısa bir süre sonra tekrar çiftleşmeye başlarlar :) Şuan yumurtları atında dişi boşuna yatmasın boş ise. yoruluyorlar. Gerekli besinler ve takviyeler (yumurta maması,nijer tohumu,vitamin vs.) yapıldığı taktirde 1 ay içinde çiftleşmeye başlarlar.

Kısa bir süre sonra tekrar çiftleşmeye başlarlar :) Şuan yumurtları atında dişi boşuna yatmasın boş ise. yoruluyorlar. Gerekli besinler ve takviyeler (yumurta maması,nijer tohumu,vitamin vs.) yapıldığı taktirde 1 ay içinde çiftleşmeye başlarlar.

Ayda 2 3 kere havuç takviyesi yapıyorum arada sırada marul veriyorum ishal olmasınlar diye haftalık kafes bakımlarını yapıyorum aynı şekilde sularına vitamin atıyorum gagataşı kalamar kemiğide mevcut

Yumurta mamasını haftada iki kere ver. ayda 2-3 kere değil. yumurta mamasında havuçta mevcut zaten

Geri