Karadeniz Pet

Yumurtalarda Hasar Var, Kuşlarımı Ayırmalı Mıyım ?

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar değerli forumdaşlarım, eş olan kuşlarımın yumurtalarının iki tanesinde içe doğru minik bi çatlak var. Erkek kuş çok kızışmış ve dişiyi yuvada rahat bırakmıyor, çiftleşmek istiyor. Ayırmalı mıyım yoksa kendi haline bırakmalı mıyım ? Erkek kuş dişiyi resmen dışarı çıksın da benimle ilgilensin diye zorluyor.

Merhabalar değerli forumdaşlarım, eş olan kuşlarımın yumurtalarının iki tanesinde içe doğru minik bi çatlak var. Erkek kuş çok kızışmış ve dişiyi yuvada rahat bırakmıyor, çiftleşmek istiyor. Ayırmalı mıyım yoksa kendi haline bırakmalı mıyım ? Erkek kuş dişiyi resmen dışarı çıksın da benimle ilgilensin diye zorluyor.
Yumurtaları erkek dişiyi rahatsız ederken kırdılar diye düşünüyorum.

Dişi erkeği uzaklaştırmak için rahatsız olduğuna dair bir ses çıkarıyor.

Bizden başkada kimse yokki seninn konuya hakim biri yazsın kimi etiketlesek acaba kafes yumurta kuş derken 🤨

Bizden başkada kimse yokki seninn konuya hakim biri yazsın kimi etiketlesek acaba kafes yumurta kuş derken 🤨
Etiketleme olayını bıraktım artık. Ölümle burun buruna bir durum olmadıkça etiketlemem (Allah korusun)

Vallahi ayırsam mı bilemedim, ayırsam dişi kuş hem yemek yiyip hem doğacak yavruları besleyip hem yumurtalarda nasıl yatacak, ayırmasam bütün yumurtalara da zarar gelebilir. Ne yapacağımı şaşırdım.