Karadeniz Pet

Yumurtalardan yavru cikarmi

Yusufcahit

Yeni Üye
Herkeze iyi günler
Benim 1.5 yillik bi erkegim vardi neyse yanina 2 ay önce bi dişi aldim 5 gün önce bu disimin yumurtladigini gordum diger gün ikinciyi yumurtladi ve ve ertesi gün 3. Yumurtladi bugün baktim hâlâ üctü başka da yumurtlamaz heralde de ben bu kuşlarimin hic ciftlestigini görmedim be 3 adet tek yumurtladi sizce yavru cikarmi dolu olurlarmi

Siz görmeden çiftleşmiş olma ihtimalleri yüksek yine de 5 - 6 gün bekleyin doluluk testi yaparsınız mümkünse yumurtalara elinizle temas etmeden yapın peçete ile tutun

İlk kuluçkası ise Yumurtalara bakmaya izin vermeyebilir ayrıca çok tedirgin olur dişi o yüzden hiç karışmayın akışına bırakın en geç 3 hafta sonra belli olur sabırlı olmanız en iyisi

İlk kuluçkası ise Yumurtalara bakmaya izin vermeyebilir ayrıca çok tedirgin olur dişi o yüzden hiç karışmayın akışına bırakın en geç 3 hafta sonra belli olur sabırlı olmanız en iyisi
Bende aynisini duşünuyorum ilk yumurtasi acayip tedirgin oluyor ve birakmiyor en iyisi 18-20 gün beklemek

tecrübeli olmadıkları için senin onlara bakmana bile yumurtaya zarar vereceğin düşüncesi ile hareket ediyorlar. kolay gelsin düşük bi ihtimal ama inşaallah hepsi dolu çıkar.