Karadeniz Pet

Yumurtayı attı

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Kusum ben işe giderken sabah baktıgımda yumurtlamamıstı,ben işteyken yumurtlamış sonrada yumurtayı dışarı atmış...Yumurta kafes tabanında kirlenmiş sadece,ufak bir cizigi dahi yoktu...Bende ılık suyla yıkadım,tertemiz edip yerine koydum,sorunsuz yatmaya basladı...

Yumurta ilk olduğunda anne 2 3 gün sonra yatsada yumurta ölmüyor diye forumda okumuştum...

Merak ettigim şu.Diyelim ki kuş 4 5 saat oturdu,sonrada yumurtayı attı 3 4 saatte dışarıda kaldı...Bu durumdaki bir yumurta bozulmuşmudur ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence bozulmamistir 2. 3. Yumurtadan sonra yatmaya başlar

Kuluçkadaki kuşlara banyoluk ve spreyleme yapılmaz yumurtanın soğumasına ve gözeneklerinin kapanmasına sebep olabilir. Yumurta yine kalsın artık şansınıza ne çıkarsa :")
Hiçbirşeye gerek kalmadı,dişim 2 tane kocaman yumurta yaptı...Sonra kusmaya basladı,hastalandı..Kuluckayı bıraktı...Simdi hep kusuyor,elle besledim yine kustu...Durmadan kusuyor...eşini ayırdım.İnşALLAH eşine bulaşmamıştır...

Videosu

Çok geçmiş olsun kursak mantarı ihtimali mı acaba

Çok geçmiş olsun kursak mantarı ihtimali mı acaba
Bilmiyorum ki eve geldim bir baktım,koca 2 yumurta üstüste etmiş normal boyutundan daha büyük ve şekilsizdiler...Baya zorlanmış,poposu da yara almıs baya ödemliydi bu yüzden...Belki diyorum üst üste 2 büyük yumurtayı çıkardıgı icin böyle oldu...Kusması kesildi ve normale dönüyor sanki.

Demek ki sıkışma olmuş Recai ile Adrian baksın bi

Kusma korkuttu ama durumu toparladı kuş...Yumurtalarla ilgili bir durum demek ki.

Kusum ben işe giderken sabah baktıgımda yumurtlamamıstı,ben işteyken yumurtlamış sonrada yumurtayı dışarı atmış...Yumurta kafes tabanında kirlenmiş sadece,ufak bir cizigi dahi yoktu...Bende ılık suyla yıkadım,tertemiz edip yerine koydum,sorunsuz yatmaya basladı...

Yumurta ilk olduğunda anne 2 3 gün sonra yatsada yumurta ölmüyor diye forumda okumuştum...

Merak ettigim şu.Diyelim ki kuş 4 5 saat oturdu,sonrada yumurtayı attı 3 4 saatte dışarıda kaldı...Bu durumdaki bir yumurta bozulmuşmudur ?

bozulcağını zannetmiyorum 7 yumurtalı takımımda nadir yatıyordu yumurtaya saatlerce kafes içinde dier kuşlara sarkıntılık eden dişi kuşumdu.netten videolara baktım yumurta dolu mu boşmu dierek Hepsine baktım yumurtaların videodaki boş denilen yumurtaların aynısıydı bende yumurtaların sadece 1inde doluluk vardı en az 15 videoya baktım o şekilde gözlem yaptım ve 6sı boş olarak yorumlamıştım videolara göre ama ne hikmetki yumurtaların 2si boş çıktı Gerisi full cıktı yumurtadan :)

Kuşum düzelmiş görünüyor,dışkı resmi bırakıyorum...sadece popo kısmı yumuşamış ve ödemli...
96a7b3c5e0b32f1e27bd06a84096e3c5.jpg

Ustalar gözlemlerime göre Kusu dinlendirip mama takviyesiyle toparlamak gerekiyor....

Şöyle bir sorun var yuvalıgı çıkarınca cok uzuluyor.Strese giriyor.Göz kenarı tüyleri dökülüyor...Zaten bu halleri yüzünden yuvalıgı cıkaramadım...7 8 ayda ortalama 30 tane yumurta yaptı...

Nasıl bir yol izlemeliyim.Ne kadar dinlendirmeliyim ?