Karadeniz Pet

Yumurtladıııı!!

İzsel

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Forpus papağanım dün yumurtladı . Daha önce bu konu hakkında deneyimim olmadı. Neler yapmam gerekkir ? Beslenmeleri için tavsiye edebieceğiniz yiyecekler ya da yemler var mıdır? yumurtalara bakabilir miyim ? Kafesi nasıl temizlemeliyim?

Ne güzel..bende ilk defa forpus papağanı besleyeceğim hayatımda. Yavru rezerve ettim bir üreticiden. Genelde elle besliyorlar yavruları yeme düşmeye yakın.

Merhaba arkadaşlar,

Forpus papağanım dün yumurtladı . Daha önce bu konu hakkında deneyimim olmadı. Neler yapmam gerekkir ? Beslenmeleri için tavsiye edebieceğiniz yiyecekler ya da yemler var mıdır? yumurtalara bakabilir miyim ? Kafesi nasıl temizlemeliyim?
Maşaallah keyifli hobiler Forum sahibi Alp Usta da besliyordu belki yardımcı olabilir papağanla konusunda bilgisi vardı

Yemliklerini değiştirirken çok dikkatli davranıyorum ses yapmayayım diye ama dişi kuşum heycanlanıyor panikliyor hemen yuvalığının kapısına geliyor ya da korkulu biçimde dışarı cıkıyor ne yapmam gerek kafesini temizlememeyi düşünüyorum artık. yumurta maması yappıyorum kafesin altında tel var mama yerlerken düşüyor umarım kokmaz ya da yemeye calışmazlar :(

Bence yumurta maması vermeyin artık kızışırlar iyice yavru çıkımı olursa başlarsınız ayrıca fazla rahatsız etmeyin daha az sıkılıkta temizlik yapın

Tesekkur ederim nem problemimiz var yasadigimiz yerde disi ciktiginda yumurtalara sprey ile su sıksam bi problem olur mu? Nasil nemlendirecegimi de bilemiyorum hemen disari cikiyor

Tesekkur ederim nem problemimiz var yasadigimiz yerde disi ciktiginda yumurtalara sprey ile su sıksam bi problem olur mu? Nasil nemlendirecegimi de bilemiyorum hemen disari cikiyor
Böyle bir şey yapmayın sakın odada bir yere bir bardak su koyun ama sakın yumurtaları ıslatmayın

Geri