Karadeniz Pet

Yumurtlama, kasinma

CanimFistik

Yeni Üye
Merhaba
Benim bir muhabbet Kusum var. Yaklaşık 1- 1,5 yaşında dişi. Ben başta onu erkek olduğunu sanarak aldım ve sonra yumurtladiginda anladım disi oldugunu. Hiç erkek kusla bir araya gelmedi galiba kızgınlık yumurtasiydi. Ama ondan sonra hep yumurtlamaya devam etti. Şu anda yaklaşık 40-50 kere yumurtladi. Yumutladiginda aliyoruz kuluckaya yatmadan çünkü erkekle ciftlesmediginden içinden yavru çıkmayacak o da yavru çıkmadığı için intihar edecek, ben böyle biliyorum. Ya da erkek kuş almamız lazım ama başka bir kuşa bakma ihtimalimiz yok.Ne yapicam bilmiyorum yumurtlamasini engellemek için ne yapabilirim ? Bugün de kabuksuz yumurtlamis ilk defa boyle bisey oldu çok korktum neden boyle oldu ? Baya kabuğu yoktu jel gibiydi dışı zarliydi. Bir de kusum cok su iciyor ve bu yuzden cok cis yapiyor bunu nasil engelleyebilirim ? Ve son olarak kusum hep kasiniyor dışarı saldığımızda lambaya konuyor ordaki bir yere kafasını sürttüyor kafeste de tellere surtuyor. Niye böyle ? Ve bir de kusumu saldigimizda bazen duvara ya da başka bir şeye çarpıp düşüyor . Dün de duvara çarptı düştü allahtan çok yüksekten düşmemiş. Niye böyle oluyor bilenler cevap yazabilir misiniz sorularima. Büyük ihtimalle veterinere gidicez ama ben yine de sormak istiyorum buraya. Lütfen cevaplayin sorularimi. Çok endişeliyim ve üzgünüm .

Geri