Karadeniz Pet

yumurtlama kriziiiii :)

nesil

Yeni Üye
Merhaba benim 3 yaşında çift muhabbet kuşlarım var. çifteştiler. dişi olan hamile. ama erkek hiç bir şekilde folluğa sokmuyor, zaten dişide folluğa girmiyor. onun yerine kafesin içindeki küvete yatıyor. erkekde orada başını bekliyor. kendi hallerine bıraktım. bi sorun olurmu acaba ?
IMG_4135.JPG

Kafesteki tünek, yemlik, folluk haricindeki herşeyi çıkarın. Kafes panayır yerine dönmüş. Küvete yumurtlayıp yavrularını sağlıklı olarak büyütmesi zor olacaktır. Yuvalığı takmanız lazım.

hiç birşey yokkende yuvaya girmiyordu.3 senedir o yuva orada takılı ve girmiyor.

hayvanlar yuvaya girmek istemiyor. daha öncede takmıştım. yuvaya girmedi ve tüneğinden aşağıya yumurtasını yaptı.. ne yapsam yuvaya girmek istemiyorlar

Kafesteki tünek, yemlik, folluk haricindeki herşeyi çıkarın. Kafes panayır yerine dönmüş. Küvete yumurtlayıp yavrularını sağlıklı olarak büyütmesi zor olacaktır. Yuvalığı takmanız lazım.

hiç birşey yokkende yuvaya girmiyordu.3 senedir o yuva orada takılı ve girmiyor.hayvanlar yuvaya girmek istemiyor. daha öncede takmıştım. yuvaya girmedi ve tüneğinden aşağıya yumurtasını yaptı.. ne yapsam yuvaya girmek istemiyorlar

En azından diğer oyuncakları ve küvetin aynasını çıkarın da belki bundan sonraki yavrularda yuvalığa girer

Ahşap, kuşlar için her zaman daha caziptir, eğer elinizde varsa deneyin ama mutlaka kafeste takılı bir tane yuvalık olsun.

Ahşap, kuşlar için her zaman daha caziptir, eğer elinizde varsa deneyin ama mutlaka kafeste takılı bir tane yuvalık olsun.

ahşap herzzaman iyi doğru fakat bizim kuşlar iyi değil :) hep kemirdiler yuvaları. sonrada zaten söylediğim gibi girmediler bidaha

Geri