Karadeniz Pet

Yumurtların dolu olması için?

Hamza Bulut

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3 yumurta yaptı ama yumurtladıktan sonra dişi hiç yuvadan çıkmadı çiftleşme olmadı yumurtaların dolu olması için çiftleşme olması gerekirmiydi . Yoksa yumurtlamadan önceki çiftleşme yeter mi dolu olması için?

Yumurtalamadan önce sürekli çiftleşmişlerdir. Yumurtalar döllenmiştir diye düşünüyorum yumurtalarda illa ki dolu olanlar vardır. Ayrıca siz görmeseniz bile dişi kuş yuvadan çıkmıştır illa ki genelde yuvaya dışkı yapmamak için uzun süre yuvada kalıp gün içinde ara ara dışkı yapmak için çok kısa süreliğine dışarı çıkıyorlar bu çıktıkları sürede de çiftleşme gerçekleşmiştir siz meraklanmayın.

Yumurtalamadan önce sürekli çiftleşmişlerdir. Yumurtalar döllenmiştir diye düşünüyorum yumurtalarda illa ki dolu olanlar vardır. Ayrıca siz görmeseniz bile dişi kuş yuvadan çıkmıştır illa ki genelde yuvaya dışkı yapmamak için uzun süre yuvada kalıp gün içinde ara ara dışkı yapmak için çok kısa süreliğine dışarı çıkıyorlar bu çıktıkları sürede de çiftleşme gerçekleşmiştir siz meraklanmayın.
Şimdi gördüm dişi çıktı yuavdan ama erkek tecrübesiz dişinin üstüne çıkıyor ama çiftleşemior sadece Kanada filan sürtüyor sonra dişi sinirlenip vurup yuvaya dönüyor.
Bu yumurtların bile dolu olduğunu sanmıyorum

Siz meraklanmayın içinizi ferah tutun. 1 haftaya kadar ilk yumurtsların dolu olup olmadığı anlaşılır. Benim şuanki yumurtalı çiftimde aynı şekildeydi ilk başlarda erkek üstüne çıkmaya çalışıyor çıkıncada dişi kuyruğunu kaşdırmadığından öylece bekliyordu sadece ama sonradan açılma oldu şuanda gün içinde onlarca kez çiftleştiklerine şahit oluyorum ve 8 yumurta yaptılar 7si dolu,büyük ihtimalle yavrular çıktıktan sonra hemen arkasından tekrar yumurtlarlar sizin artık sadece kuşlara yumurta maması yapıp beklemeniz gerekiyor.

Siz meraklanmayın içinizi ferah tutun. 1 haftaya kadar ilk yumurtsların dolu olup olmadığı anlaşılır. Benim şuanki yumurtalı çiftimde aynı şekildeydi ilk başlarda erkek üstüne çıkmaya çalışıyor çıkıncada dişi kuyruğunu kaşdırmadığından öylece bekliyordu sadece ama sonradan açılma oldu şuanda gün içinde onlarca kez çiftleştiklerine şahit oluyorum ve 8 yumurta yaptılar 7si dolu,büyük ihtimalle yavrular çıktıktan sonra hemen arkasından tekrar yumurtlarlar sizin artık sadece kuşlara yumurta maması yapıp beklemeniz gerekiyor.
Teşekkür ederim yorum için , benim dişi her kura kuyruk kaldırıyor erkek yeteneksiz

Hocam yumurta maması nedir ? Nasıl yapılıyor ?

Hocam yumurta maması nedir ? Nasıl yapılıyor ?
Kuş sayısına göre oranı kendiniz ayarlayabilirsiniz en basit olarak şu 3 temel madde ile yapılıyor ;

-Haşlanmış yumurta
-Havuç
-Cicibebe ve/veya petibör bisküvi

Havuç ve yumurta rendenin en küçük gözünde rendelenir içine ezilmiş toz hale gelmiş cicibebe yada petibör bisküvi eklenip karıştırılır. Ama dediğim gibi bu en basit hali bu mamanın içine kuşların yiyebileceği daha tonla ürün koyabilirsiniz internette birçok tarif bulunmakta.

Geri