Karadeniz Pet

Yumurtlayalı 1 ay kadar oldu ama hala 4 yumurtası var ve çıkmadı

Ali ok

Yeni Üye
Kuşum ilk yumurtasını oruçlar başlamadan ya 1 yada 2 gün önce yapmıştı o kızgınlık yumurtasıymış 5-6 gün sonra devamı geldi 4 tane oldu ama arkası şiş bir yumurta büyüklüğünde ne yumurtluyor nede yumurtaları çıkıyor ne yapmalıyım oruçlar başlamadan önce bir veya iki gün önce den beri hala aynı durum.

Elinizle kontrol ettiniz mi yumurta var mı?

Yumurta olduğunu pek sanmıyorum, dışkılayabiliyor. Yağlanma olabileceğini düşünüyorum.
Etmedim ama zaten 4 yumurtası var çıkmadı wp den mesajlaşma bilirmiyiz numaranızı alabilirmiyim

Özelden bilgi alışverişi yasak olduğu için buradan devam etmemiz daha sağlıklı olur, aynı sorunu yaşayan üyelerin konu takibi için önemlidir.

En son yumurtayı ne zaman indirdi?
Tamam ne yapmalıyım elimle kontrol etmedim ama 4 yumurtası aşağı yukarı 1 ay oldu

Yumurta yoktur o zaman yağlanmadır. Yumurtalar kızgınlık yumurtasıysa yumurtaları altından alıp kuşun daha fazla haraket etmesini sağlayın, kafes dışına salabilirsiniz. Haftada 2 kez suyuna 2-3 damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.
Çıkmamı yumurtaları bana ilk yumurtası kızhınlıktır dendi ama

Tamam o zaman karışmayın yavrular büyüyüp anaçlardan ayırdığınız zaman, erkek ben dişiyi ayırıp dişinin yağlanmasının önüne geçin. Kuluçkaya yattığı sürece yağlanma daha da artar.
Ama 1 aya yakın oldu 4 yumurta atalı çıkmadı sebebi ne olabilir

1 ay oldu ise yumurtalar boştur. Genelde 18. Günde En geç 21. Günde yumurtaların çıkmış olması lazım. Eğer son yumurtanın üzerinden 1 ay geçti ise yumurtaları çıkarabilirsiniz.
İçinin dolu veyatta boş olduğunu nasıl anlarım

Geri