Karadeniz Pet

yuva hazırlığı mı bu ?

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar soruma geçiyorum direkt. Çiftlerimden birisi yavrulamıştı yavrular şuan en küçüğü 12 en büyüğü 16 günlük. Anne eskisi kadar yuvalıkta durmuyor yavrularda tüylendi beslemek ve ısıtmak için ara ara girip çıkıyor hiç sıkıntı Yok bu konuda. Sorum şu bu sabah erkekle kurlaşmalar başladı normalde kuluçka boyunca böyle bişeye izin vermedi dişi. Ve şuanda gecenin bu saatinde yuvalığın içinde yuva zeminini kazıyor sebebi tekrar yumurta hazırlığı mı yapıyor ?

Benim ciftlerim de aynisini yapiyor, en kucuk yavrunun yuvadan atlamasina 10-15 gun sure varken ciftlesiyorlar. En kucuk yavru yuvadan atladiktan sonra yumurtayi goruyorum, zamanlamalari cok iyi :)

Benim ciftlerim de aynisini yapiyor, en kucuk yavrunun yuvadan atlamasina 10-15 gun sure varken ciftlesiyorlar. En kucuk yavru yuvadan atladiktan sonra yumurtayi goruyorum, zamanlamalari cok iyi :)
Çiftleşme olmadı da bu sabahtan itibaren Bi Kurlar bişeyler :D bende anlamadım n'oluyor :)

Çiftleşme olmadı da bu sabahtan itibaren Bi Kurlar bişeyler :D bende anlamadım n'oluyor :)
Yeniden merhaba merhaba merhaba yavrulardan zengin olmayı mı planlıyorsun hala bakayım :p:p Şimdi benim bir planım var, Benim sarı oğlanı evlendireceğim yakın zamanda görücü usulü ile bizde atanın sözü geçer sözüm çiğnenemez ve zengin olacağım İnşe'Allah :D Şaka bir yana, üretimi nasıl yaptın birden ya da zaman mı hızlı akmış :)

Maşe'Allah bu arada hayırlı olsun bu yaşta bu kadar torun ne diyeyim kolay gelsin :D

Maşe'Allah bu arada hayırlı olsun bu yaşta bu kadar torun ne diyeyim kolay gelsin :D
Ahahah merhaba :D zengin olmayı yumurtanın geldiği ilk gün aklımdan sildim :D kıyamıycağım çok belliydi. Birini çok yakınımdaki her gün görebileceğim bir arkadaşıma hediye edicem gerisi de bende kalıcak :D şöyle söyliyim benim kuşlarda iş yoktu bende bir çift aldım onlarda benim şansıma yumurtladı :D ve şuan diğer çiftim de yuva hazırlıyor sanırım birbirini tetikleme olayı tamamen :D

Hadi ya :eek: Çok mu zor iş yanii? Bu beni korkuttu. Görücü usulü olmaz mı şimdi :D:D

Muhtemelen yeniden hazırlık yapıyor. Ancak bazı ciftler bu konuda acımasız oluyor. Anne yeni yuva hazırlığında eski yavrulara zarar verebiliyor. İyi gözlemlemeniz lazım. Annenin veya babanın agresif hareketleri varsa çiftleri ayırmanız daha sağlıklı olacaktır

Muhtemelen yeniden hazırlık yapıyor. Ancak bazı ciftler bu konuda acımasız oluyor. Anne yeni yuva hazırlığında eski yavrulara zarar verebiliyor. İyi gözlemlemeniz lazım. Annenin veya babanın agresif hareketleri varsa çiftleri ayırmanız daha sağlıklı olacaktır
Bakıyorum gözlemliyorum dün geceden beri besliyorlar şuan için ancak dediğim gibi yuva içine pek girmiyor artık umarım bişeyler olmaz

Geri