Karadeniz Pet

yuva sorunu

Alperen06

Yeni Üye
1 hafta önce yaptığım eş kuşlarım 2 gün önce başladı birbirlerine yem kusmaya erkek hatta bugün üstüne atlamaya felan çalıştı fakat dişi yuvaya bakıyor ağzını kemiriyor fakat hiç girmiyorlar yuvalığa

yavaş yavaş alışacaktır zaman tanıyın

kemirmeye başladıysa yavas yavaş merak etmeye başlamıştır. zaman bırakın. korkmaları normal

1 hafta önce yaptığım eş kuşlarım 2 gün önce başladı birbirlerine yem kusmaya erkek hatta bugün üstüne atlamaya felan çalıştı fakat dişi yuvaya bakıyor ağzını kemiriyor fakat hiç girmiyorlar yuvalığa
yuvalığı ne zaman taktınız?

Zamanla içinden bakmaya, içine girmeye başlayacaktır. Zaman tanıyın başka bir şey yapmaya gerek yok.

yuvalığı ne zaman taktınız?
Benim erkek yaklaşık 1 aydır bende yanına 2 hafta oldu dişi aldım 2-3 gün ayırdım attım yuvalıklı kafese yaklaşık 2 haftadır takılı yuvalık bu hafta başladılar yem kusmalara çiftleşme isteklerine

Benim erkek yaklaşık 1 aydır bende yanına 2 hafta oldu dişi aldım 2-3 gün ayırdım attım yuvalıklı kafese yaklaşık 2 haftadır takılı yuvalık bu hafta başladılar yem kusmalara çiftleşme isteklerine
o zaman yakında gelir yumurtalarınız hayırlı olsun simdiden🙂

ciftlestikten kaç gün sonra dişi hamile olur onu bilmiyorum ama dişi kuşun kuyruğu aşağıya eğilirse yumurtlaması yakın demektir. 2-3 gün icinde yumurtlar. benim kuslarim 1 kez ciftlesti 1 yumurta oldu. 2. kez ciftlesti 2. yumurta geldi.

Yani çiftleşme başı 1 yumurta anladıgım kadarıyla
ciftlestikten kaç gün sonra dişi hamile olur onu bilmiyorum ama dişi kuşun kuyruğu aşağıya eğilirse yumurtlaması yakın demektir. 2-3 gün icinde yumurtlar. benim kuslarim 1 kez ciftlesti 1 yumurta oldu. 2. kez ciftlesti 2. yumurta geldi.

Teşekkürler peki çiftleştikten kaç gün sonra dişi şişer ve ilk yumurta çıkar ve kaç kez çiflteşirler yumurta atana kadar
İlk çiftleşmeden sonra 7-10 gün arasında yumurtalar gelir. Her çiftleşmede bir yumurta gelecek değil. Günde 1 kez çiftleşen kuşlar da var, günde 7-8 kez çiftleşen kuşlarda. Ne kadar çok çiftleşme, o kadar çok doluluk olur.

herşey yolunda gidiyor en önemli şey ''sabır'' :D