Karadeniz Pet

Yuvada kavga yetim kalan yavrular

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese merhaba.
Bir çiftimin 3 yavrusu var.
Yavrular 13 15 ve 17 günlük.
Erkek kuş ile dişi kuşun bu sabah kavgasına şahit oldum.
Yerde yumak halinde kavga ediyorlardı.
Erkek dişi kuşun yuvaya girmesine izin vermiyor.
Dişi yuvaya girerse erkek kuşu yuvaya almamak için çırpınıyor .
Erkek kuşu ayırdım acaba doğru mu yaptım?
Dişi tek başına bakar mı yavrulara.
Sabah kontrol ettiğimde yavruların kursakları boş idi.
Nasıl bir yol izlemem gerekir?
Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba.
Bir çiftimin 3 yavrusu var.
Yavrular 13 15 ve 17 günlük.
Erkek kuş ile dişi kuşun bu sabah kavgasına şahit oldum.
Yerde yumak halinde kavga ediyorlardı.
Erkek dişi kuşun yuvaya girmesine izin vermiyor.
Dişi yuvaya girerse erkek kuşu yuvaya almamak için çırpınıyor .
Erkek kuşu ayırdım acaba doğru mu yaptım?
Dişi tek başına bakar mı yavrulara.
Sabah kontrol ettiğimde yavruların kursakları boş idi.
Nasıl bir yol izlemem gerekir?
Şimdiden teşekkür ederim.
Takip edin buyuk ihtimal disi besler uc yavru sorun olmaz mamasini eksik etmeyin erkek ciftlesmek istiyor olabilir hele birde baskinsa daha kotu takip de kalin baba bakicimiydi beslermiydi anne kiskanc bir yapiya sahip mi yavrulari disi beslemezse elle besliyceksiniz yada baska ciftiniz varsa kaydirma yapilacak

Başka yavrulu çiftim var diğer kuş yadırgamaz mı peki kendi yavrularının haricî bir yavruyu beslemeye?

Hangisi ne derece beslerdi bilemiyorum ikiside yuvalıkta uzun zaman geçiriyordu birlikte.
Erkek dişiyi de yuvanın dışındayken sık sık beslerdi.

Başka yavrulu çiftim var diğer kuş yadırgamaz mı peki kendi yavrularının haricî bir yavruyu beslemeye?

Hangisi ne derece beslerdi bilemiyorum ikiside yuvalıkta uzun zaman geçiriyordu birlikte.
Erkek dişiyi de yuvanın dışındayken sık sık beslerdi.
Disi besliyor mu simdi baktiniz mi bakici cift olursa yadirgamaz ayni boyutlarda olursa sikinti olmaz ama bazi disiler fenadir öldurebilir

Disi besliyor mu simdi baktiniz mi bakici cift olursa yadirgamaz ayni boyutlarda olursa sikinti olmaz ama bazi disiler fenadir öldurebilir
sabah erkek kuşu ayırıp evden ayrılmak durumunda kaldım işe gitmek için.
Yalnız anneme sordum dişi kuş yem yedikten sonra yuvalığa girip bir müddet orda vakit geçiriyormuş.
Kursak kontrolü yaptıramadim henüz dişi iyice stere girmesin diye.
Olmadı bizzat kendim gideceğim eve kontrol için.

sabah erkek kuşu ayırıp evden ayrılmak durumunda kaldım işe gitmek için.
Yalnız anneme sordum dişi kuş yem yedikten sonra yuvalığa girip bir müddet orda vakit geçiriyormuş.
Kursak kontrolü yaptıramadim henüz dişi iyice stere girmesin diye.
Olmadı bizzat kendim gideceğim eve kontrol için.
Insallah besliycektir iyi dusunelim iyi olsun baba sorun cikarmasa onu kafeste birakip disi dinlendiriliyor ama erkek kizgin galiba anne beslerse boyle devam edin(elma yada kizistirici gidalar verdinizmi )

Yumurtalı havuçlu mama veriyorum sanırım havuç kızıştırdı elma vermedim bugüne kadar.

Aynen havuc nijer kizistirir elma kizginligi alir havucun fazlasi da zarar
ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.
Bu akşam yavruları ve dişi kuşu kontrol ettim yavruların kursakları dolu ve anne zaman zaman yuvanın içine giriyor bu süre zarfında yavruları tekrar tekrar beslediğini düşünüyorum.
Valla derin bir nefes aldım.

Bir de diğer çiftimin yavruları 18 ve 20 günlük oldu fakat yeniden çiftleşmeye başladılar erkeği ayırmak gerekir mi ilk kuluçka ve iki yavru dinlendirme gerektirir mi?

ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.
Bu akşam yavruları ve dişi kuşu kontrol ettim yavruların kursakları dolu ve anne zaman zaman yuvanın içine giriyor bu süre zarfında yavruları tekrar tekrar beslediğini düşünüyorum.
Valla derin bir nefes aldım.

Bir de diğer çiftimin yavruları 18 ve 20 günlük oldu fakat yeniden çiftleşmeye başladılar erkeği ayırmak gerekir mi ilk kuluçka ve iki yavru dinlendirme gerektirir mi?
Sevindim şahsen bol mamasini eksik etmeyin disinin yorulmaz boylelikle Diger ciftinizede havuc veriyorsaniz kesin ciftlessinler ilk kulucka iki yavru yorucu olmaz zarar verirse ebeveynlerden birisi ayirirsiniz yoksa devam edin yumurta yavrular yuvaliktan cikar cikmaz gelir zaten belirli döngu icerisinde devam edicekler artik genelde 62 gundur

Sevindim şahsen bol mamasini eksik etmeyin disinin yorulmaz boylelikle Diger ciftinizede havuc veriyorsaniz kesin ciftlessinler ilk kulucka iki yavru yorucu olmaz zarar verirse ebeveynlerden birisi ayirirsiniz yoksa devam edin yumurta yavrular yuvaliktan cikar cikmaz gelir zaten belirli döngu icerisinde devam edicekler artik genelde 62 gundur
yavru büyüttükleri sıra elma versek yavrulara bakma isteği de azalır mı acaba kızgınlıkla birlikte.
Yoksa ikisi de birbirinden tamamen bağımsız farklı duygular mı kuşlar için.

yavru büyüttükleri sıra elma versek yavrulara bakma isteği de azalır mı acaba kızgınlıkla birlikte.
Yoksa ikisi de birbirinden tamamen bağımsız farklı duygular mı kuşlar için.
Elma kesinlikle vermeyin Ayhan ustamizda soyler gormussunuzdur belki de kizginligi gecer yavrulara bakmayi birakir

Yumurta mamasina yada hazir mama kullaniyorsaniz ona devam edin hazir mama aldim bende nijer cok fazla kullaniyorlar sanki

Yumurta mamasina yada hazir mama kullaniyorsaniz ona devam edin hazir mama aldim bende nijer cok fazla kullaniyorlar sanki
evde kendim yapmaya çalışıyorum yumurta havuçtan oluşturuyorum mamayı.
Hazır almadım hiç kullanımı pratik ve faydalı ise denemek lazım aslında.

evde kendim yapmaya çalışıyorum yumurta havuçtan oluşturuyorum mamayı.
Hazır almadım hiç kullanımı pratik ve faydalı ise denemek lazım aslında.
Ben aldim daha once yumurta etimek bebe biskuvisi vb malzemeler kullaniyordum zevkle yiyorlardi witle molen ve facebooktan bir mama aldim sadece yavru yiyor digerleri sevmedi malesef oyle kaldi yavru yiyecek bundan sonra

Ben aldim daha once yumurta etimek bebe biskuvisi vb malzemeler kullaniyordum zevkle yiyorlardi witle molen ve facebooktan bir mama aldim sadece yavru yiyor digerleri sevmedi malesef oyle kaldi yavru yiyecek bundan sonra
bu kuluçka hayırlısıyla böyle bitsin olmadı bir sonraki için temin edeyim ben de.
Tekrardan teşekkür ederim bilgilendirmeler için.

Kuşun 2 yavrusu var 20 günlük ve 22 günlük.
Fakat dün ilk kez çiftleşmeye sahit oldum yeniden.
Bugünde yumurtlamış.
İki yavru ve 1 yumurta var şimdilik.
Yavrularına bakmaya devam eder mi acaba?