Karadeniz Pet

Yuvadan atlamayan yavrucaklar

ismail örnekbaş

Yeni Üye
Bir ay önce yumurtadan çıkmaya başlamış yavrularım hala yuvalıktan çıkmadılar. Temizlik ve kontrol için elime aldığım zaman ısırıyorlar ancak daha yem yeme veya yuvadan atlama görmedim. Erkeği ayırmak zorunda kalmıştım yavrular çıktıktan sonra. Dişi beş yavruya birden bakmakta iyice zorlanmaya başladı. Sizce beklemeli miyim yoksa ayırmalı mıyım yavruları ? Ayırdıktan sonra ne yapmalıyım eğer ayırmam gerekse

Merhaba eğer yem kirabileceklerine inanıyor iseniz ayırın kabusu yem ile normal yemi yere serpip verin bakın kiracaklarmi

Yavrular rahata alismis, annenin surekli beslemesi tembellestirmis, yuvaliktan cikartsaniz bile yuvaliga geri atlayacaklardir. Yuvaliga dal dari koyun, en azindan yavrularin tirtiklamasi lazim.

Sürekli mama ve yeşillik veriyorum zaten. Yuvaya dal darı koyuyorum ama yavrular değil anne yerken gördüm sürekli. Böyle devam ederse annelerinden istemeyerek ayırmak zorunda kalıcam çok zayıfladı çünkü

Çok zorlandığı ve erkeğin anneyi rahatsız etmeyeceğini düşünüyorsanız geri kafesine koyabilirsiniz beslemekte kaldığı yerden devam edecektir. Aynısı başıma geldiği için diyorum anne 6 yavruya bakıyordu erkeği ayırmıştım yeniden çiftleşme olmasın diye anne iyice halsiz düşünce erkeği geri attım kafesine yavruları beslemeye devam etti anne o süreçte toparlandı. Bu arada günlük düzenli mama takviyesini unutmayın.

Geri