Karadeniz Pet

Yuvalık ?

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Yuvalık tamamen karanlık mı olmalı yoksa bir iki ışık delipi gerekli mi ?

Benim yuvalığım dolabın içinde sadece yuva girişinden ışık giriyor.

Başka delik açmama gerek var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tamamdır sağolun ışığıda hallettim

Normalde muhabbet kuşları doğada kovukların içerisinde yavruluyorlar. Yani yuvalık girişinin dışında başka bir açıdan ışık girmemesi tavsiye olunur.

Normalde muhabbet kuşları doğada kovukların içerisinde yavruluyorlar. Yani yuvalık girişinin dışında başka bir açıdan ışık girmemesi tavsiye olunur.

Delik açtıktan sonra 2 kere girdiler hocam hiç ışık almıyoru demekki girişi ışığa zıt yerdeydi ışık şartmış biraz sağolun

Delik açtıktan sonra 2 kere girdiler hocam hiç ışık almıyoru demekki girişi ışığa zıt yerdeydi ışık şartmış biraz sağolun

Sevindim hocam, en kısa sürede sağlıklı yavrular almak da nasip olur inşalah :)

Yanliz kus dogal ortamında degil kafeste yasiyor ve insanlar var isik almasi lazim ki güvensin icinde bir sey olmadigina inansin
Yuvalığın ışık alması gerektiği hususunda size katılıyorum, fakat normal bir durumda giriş kapısının varlığı bu ışığı temin etmeye yetecektir. Söz konusu durumda yuva ışığın tersinde kalıp kör nokta oluşturduğu için ekstra deliklere ihtiyaç duyulmuş. Sizin dediğiniz gibi olsaydı yuvalık tasarımlarında giriş kapısının haricinde farklı noktalarda ışık delikleri bulunması gerekirdi çünkü kuşlar doğal ortamlarında değil kafeste, insanlarla birlikte yaşıyorlar. Lakin görüyoruz ki tasarımcılar ve üreticiler normal koşullarda ekstra delik veya ışıklandırmaya ihtiyaç duymuyor.

Yuvalığın ışık alması gerektiği hususunda size katılıyorum, fakat normal bir durumda giriş kapısının varlığı bu ışığı temin etmeye yetecektir. Söz konusu durumda yuva ışığın tersinde kalıp kör nokta oluşturduğu için ekstra deliklere ihtiyaç duyulmuş. Sizin dediğiniz gibi olsaydı yuvalık tasarımlarında giriş kapısının haricinde farklı noktalarda ışık delikleri bulunması gerekirdi çünkü kuşlar doğal ortamlarında değil kafeste, insanlarla birlikte yaşıyorlar. Lakin görüyoruz ki tasarımcılar ve üreticiler normal koşullarda ekstra delik veya ışıklandırmaya ihtiyaç duymuyor.
Yo bende 4 tane cift var ve aldigim yuvaliklarin belli noktalarında delik var 3 tane istersen ata bilirim kardesim

Ben daha önceden 8 çift besledim fakat sizin bahsettiğiniz şekilde bir yuvalıkla karşılaşmadım. Gönderirseniz ben de yeni bir tür öğrenmiş olurum

Ben daha önceden 8 çift besledim fakat sizin bahsettiğiniz şekilde bir yuvalıkla karşılaşmadım. Gönderirseniz ben de yeni bir tür öğrenmiş olurum

Var hocam çok delikli yuvalık var. Neyse tartışmaya gerek yok ışık görmeyle alakalı. Herkese teşekkürler arkadaşlar

Al bak bakalım kardesim tartisilcak bisi yok bu konuda ha diger dolu olan yuvaliklari ben kendim deldim ama bu orjinal fabrikasyon böle

Bunuda ben delmedim ya kardesim bunun mantigi coz az bir miktarda isik almasi gerekiyor sanir isem yavruyu rahat beslemek icin baska bir mantigi varmi bilmiyorum bu konuda idda etmem

Fazla delikli yuvalık kullanmayın.Tek delik yeterli olur ve deligin oldugu yerden direk içeri ışık vurmamalı.Çiftleşmeyi kesebilir ve yuvalıga girmeme olasılıgı çok yüksek.