Karadeniz Pet

Yuvalığı değiştirmem ne kadar doğru?

sezin_

Paylaşımcı Üye
herkese merhaba ve iyi yıllar
kuşumun şu an 5 yumurtası var ve ayın 8i civarı ilk yavruyu bekliyorum.

Açıkçası yuvalığı değiştirmek istiyorum çünkü folluğu yok düz tabanlı. Sadece ufak yükseklikte bir halka yapmışlar ve ondan da çıkıyor sanırım birkaç kez yuva kontrolü yaparken görmüştüm.Sizce değiştirmem ne kadar doğru? Ya da yavruların hepsi çıktıktan sonra mı değiştireyim?

Yuvalığı ilk aldığımda üreme konusu hakkında pek bilgim yoktu o yüzden pet shop ne verdiyse onu almıştım.

Yavrularin çıkmasına 3 gun kala degistirdim ben.bir problem olmadi su an en buyuk yavru 16 gunluk gayet saglikli ama her kusa gore degisir mi bu durum hic bilmiyorm yanlis bilgi vermeyeyim

değiştirebilirisiniz. dişi kuş çok korumacıysa değiştirmeyin

değiştirebilirisiniz. dişi kuş çok korumacıysa değiştirmeyin
huyunu pek bilmiyorum bana karşı saldırgan. ama ilk yumurtadan beri kuluçkaya yatıyor. Bir de şey sormak istiyorum az önce 6.yı yapmış ama lekeli gibiydi yumurta normal midir. İçinde yumurta sarısı gibi bir sıvı gördüm..

Bence hiç gerek yok riskli durum kirabilir yumurtaları kuluckayi sonlandırabilir. Yavrular bı seviyeye gelince değiştirirsiniz

Suan degistirme 1 kac yumurtayı kırsın degistirmeyi dene zaten suan ki piskolojisi nasıl yumurtaları kıskanıyormu eger ki cok kıskanıyor ise hic elleme 3 4 yavruyu atsın ufak ufak yön verirsin

Suan degistirme 1 kac yumurtayı kırsın degistirmeyi dene zaten suan ki piskolojisi nasıl yumurtaları kıskanıyormu eger ki cok kıskanıyor ise hic elleme 3 4 yavruyu atsın ufak ufak yön verirsin
tamam hocam sağ olun. Dişi yuvadan çıkınca üstlerine örtü örtüp yuvanın dış deliğinden bakıyorum şu ana kadar problem yaşamadım. Yumurta kontrolünü de eldivenle hızlıca yapıyorum. bir de yukarıda "az önce 6.yı yapmış ama lekeli gibiydi yumurta normal midir. İçinde yumurta sarısı gibi bir sıvı gördüm.." yazmıştım fikrimizi belirtebilir misiniz bu konuda

tamam hocam sağ olun. Dişi yuvadan çıkınca üstlerine örtü örtüp yuvanın dış deliğinden bakıyorum şu ana kadar problem yaşamadım. Yumurta kontrolünü de eldivenle hızlıca yapıyorum. bir de yukarıda "az önce 6.yı yapmış ama lekeli gibiydi yumurta normal midir. İçinde yumurta sarısı gibi bir sıvı gördüm.." yazmıştım fikrimizi belirtebilir misiniz bu konuda
Yumurtayı görmeden yorum yapmak yanlıs olur

Geri