Karadeniz Pet

Yuvalığa ilgisizlik

Hobi Papağan Expert

Meraklı Üye
Çift muhabbet kuşlarım bir yaşını geçkin ve kızışmış durumdalar ama 3 4 aydır takılı olan yuvalığa birisi bile ilgi duyup gidip bakmadı 10 15gün erkeği orda bırakıp dişiyi ayırdım, geri koyduğumda daha çok kur yaptılar birbirlerine ama yine tık yok. Salmada besliyorum alanları çok fazla yanlarında bir çift yumurtalı sultan var onlarla da anlaşıyolar bi kavgalarını görmedim kaç aydır ama sultanlar iki yuvalıktan birini seçip o süre içinde çiftleşip yumurtlarken muhabbetlerde olmadı dediğim gibi yuvalığa bakmadılar bile daha öncesinde kafeste besliyordum orda da ilgilenmemişlerdi 1 ay kadar. Yemleri suları temizliği tam vitaminleri tam neyi nerde yanlış yapıyorum acaba

Emin dsğilim ama yanındaki sultanöardan rahatsız oluyor olabilirlermi ?
Sultanların karakteris özelliklerini bilmiyorum ama bende cennet papağanı vardı salmada dinlenmeye bırakırdım kuşları onlara bile ara ara rahatsızlık verirdi cennet. Elinizde ayrı tel kafes varsa isterseniz bir sürede tel kafeste deneyin şansınızı.

Kuşlara bi rahatsızlık vermiyorlar bazen birbirlerinide kaşıyorlar ben muhabbetler sultanların çiftleşmesini kuluçkalarını görürde teşvik olur amacıyla bu yöntemi düşünmüştüm kendimce ama görseler bile işe yaramadı dal tarçınla ayrı bi kafeste tekrar deniyeceğim sesler dinleteyim birde öyle bakalım

Geri