Karadeniz Pet

yuvalıga girme

ibo_0655

Yeni Üye
arkadaslar 2 hafta once cıftıme yuvalık taktım dişi devamlı yuvalıga giriyor son zamnlarda da ne zamn baksam yuvalıkta ancak ne cıfleştıklerını gordum ne de dişide yumurta belirtisi var bu surec nasıl işliyor

arkadaslar 2 hafta once cıftıme yuvalık taktım dişi devamlı yuvalıga giriyor son zamnlarda da ne zamn baksam yuvalıkta ancak ne cıfleştıklerını gordum ne de dişide yumurta belirtisi var bu surec nasıl işliyor
Adaş bu süreç böyle işliyor ilk başta yuvalığa girip çıkma ile başlıyor
Daha sonra yuvalığın etrafını kazımaya başlıyor daha sonra içinden hiç çıkmamaya başlıyor
1yada 2 hafta geçiyor çiiiiik diye bir ses bir bakıyosun yumurta var
Bu sefer çiftleştiklerini görmediğin için acaba boşmu dolumu diye düşünmeye başlıyorsun daha sonra 2 günde 1 yumurtlamaya devam ediyor...
Süreç bu şekilde adaş
Ama tavsiye almak istersen
Yuvalığı hiç kurcalama hazır girip çıkmaya başlamışken kuşun hevesini kaçırma
Herşeyi zamana ve akışına bırak yumurtalar çıktıkça elleme ilk yumurta geldimi tarih at kaçıncı yumurtadan itibaren oturmaya başladıysa tarih at ve 10 gün sonra telefonun flash ile yumurtanın içine bak boşmu dolumu anlarsın ben bu şekilde yapıyorum..
İnşallah sizde yavrularınızı görürsünüz kafesinizde saygılar...

samatyalı hobi amaçlı üretici

sagolasın adaş merakla bekliyorum bakalım devamlı yuvalıkta ıcını kemiriyor erkekte kapısında beklıyor ama 1 haftayı gectı dısıde kanat dusuklugu falan goremedım aksi giden bişey mi var diye dusunuyorum hersey ıyıye işaret ama sabredemiyrum işte:)

benim kuşlarda sizinkiler gibiydi sonra yumurtalar gelmeye başladı bugun baktım yumurta kırmışlar moralim o kadar bozuldu ki anlatamam inşallah sizin başınıza gelmez böyle bir durum

diğer ciftimde geldi basıma anlıyorum senı yawruların cıkmasına 2 3 gun kala kalktı uzerınden ne kadar surede yumurtlamaya basladıgı yuvalıga gırmeye başladıktan sonra onu merak ediyorum

1 hafta 10 gün sanırım sürüyordur

hadı bakalım ıns 2 hafta sure verecem olmadı sıkıntılı bişey vardır demektir

sagolasın adaş merakla bekliyorum bakalım devamlı yuvalıkta ıcını kemiriyor erkekte kapısında beklıyor ama 1 haftayı gectı dısıde kanat dusuklugu falan goremedım aksi giden bişey mi var diye dusunuyorum hersey ıyıye işaret ama sabredemiyrum işte:)
kanat düşüklüğü her kuşta hemen yumurlamaya yakın düşmez bazen 2 bazen 3 bazen 4 yumurtada düşer
Sıkıntılı bir konu değil kuşun bünyesi ile alakalı erkek kapıda dişi içerde bekliyorsa %90 işlem tamamlanmıştır evde kimse yokken

samatyalı hobi amaçlı üretici

Geri