Karadeniz Pet

Yuvalık girişini ıslatma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkerr

Yeni Üye
Merhaba, daha önce muhabbet kuşu besledim yaklaşık 10 adet yavru da aldım toplamda ama çocuğum doğacağı için ara vermiştim beslemeye. Kısaca daha önce duymadığım bir şeyle karşılaştım. Şöyle ki şu anda eş durumda olan çiftim var. Suları günlük değiştiriyorum. Bugün kontrol ettiğimde suyun birden bitemeyecek şekilde fazladan azaldığını fark ettim. Sonra yuvalığın girişi olan cephesini komple ıslattıklarını gördüm. Bildiğin sıva yapılmış gibi görünüyor 😊 Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bu arada bu çiftten hiç yavru almadım ve yuvalık daha önce hiç kullanılmadı. Resimde de görünür diye umuyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20201029_111220~2.jpg
    IMG_20201029_111220~2.jpg
    480.1 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba, daha önce muhabbet kuşu besledim yaklaşık 10 adet yavru da aldım toplamda ama çocuğum doğacağı için ara vermiştim beslemeye. Kısaca daha önce duymadığım bir şeyle karşılaştım. Şöyle ki şu anda eş durumda olan çiftim var. Suları günlük değiştiriyorum. Bugün kontrol ettiğimde suyun birden bitemeyecek şekilde fazladan azaldığını fark ettim. Sonra yuvalığın girişi olan cephesini komple ıslattıklarını gördüm. Bildiğin sıva yapılmış gibi görünüyor [emoji4] Bunun sebebi ne olabilir acaba? Bu arada bu çiftten hiç yavru almadım ve yuvalık daha önce hiç kullanılmadı. Resimde de görünür diye umuyorum. Teşekkür ederim.

Şaşırdım doğrusu, o yuvalığı nasıl o şekilde ıslatmışlar.. cidden çok öaba sarfetmiş olmalılar.

Yuvalığın malzemesinin kokusu vs mi hoşlarına gitmedide yıkıyorlar acaba başka bi yorum yapamıyorum[emoji1]

Suyu nasıl taşımışlar oda farklı mesesele

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şaşırdım doğrusu, o yuvalığı nasıl o şekilde ıslatmışlar.. cidden çok öaba sarfetmiş olmalılar.

Yuvalığın malzemesinin kokusu vs mi hoşlarına gitmedide yıkıyorlar acaba başka bi yorum yapamıyorum[emoji1]

Suyu nasıl taşımışlar oda farklı mesesele

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Suyu tasima degil suluktan muhtemel olarak su kaciriyor ve oda tülü ıslatiyor ordaki islaklikta tülden gelen islaklik

İki farklı suluk var ve seviyesi azalan suluk bu fotoğrafta görünen suluk değil. Tülde ıslaklık yoktu ayrıca. Kafesin öteki ucunda gaga suluğu var onu bitirmişlerdi. Başkasında görsem inanmazdım ama gerçekten durum bu arkadaşlar. Başına benzer bir şey gelen var mı diye merak ettim doğrusu.

İki farklı suluk var ve seviyesi azalan suluk bu fotoğrafta görünen suluk değil. Tülde ıslaklık yoktu ayrıca. Kafesin öteki ucunda gaga suluğu var onu bitirmişlerdi. Başkasında görsem inanmazdım ama gerçekten durum bu arkadaşlar. Başına benzer bir şey gelen var mı diye merak ettim doğrusu.
Kardesim kus tasimaz suluklarini takip et

Takip ederim. Aynı kuşlar aynı kafeste aynı suluklarla şimdiye kadar durdular hiç böyle olmadı. Kırık, çatlak vs yok suluklarda. Teşekkür ederim ilginize.
Daha önceden benim basıma aynı olay geldi takip ettim sulugun agız kısmında catlak varmıs ve tülü ıslatıp yuvaligin agzini ıslatti tecrübe ile sabit tülü ve sulugu takip et yoksa kusun o suyu oraya tasimasi ve o sekilde ıslatması zor gibi bir sey rica ederim

Bu arada her türlü haltı yerler bunlar. Bizim Rocky nin zilli oyuncağı var. Aldığımda bakır rengiydi.( Mat altın rengi yeşilleşmiş). Zile kur yaparken yalaya yalaya gümüş gibi parlattı. Artık kendi yansımasını görebiliyor. Parıl parıl oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...