Karadeniz Pet

Yuvalık, kum, talaş

Öncelikle çam talaşı kullanabilirsin, çam talaşı bit yapmaz. İstiyorsan mısır granül de kullanabilirsin. Henüz yumurta yapmadıysa ve çiftleşmedilerse;
15 gün yumurtlama,
20 gün yavruların çıkması,
40-50 gün yavruların yeme düşmesi dersek 75-85 gün yapıyor. Yani 2.5 ay civarı boyunca yuvalık aktif olacak. Nisan ayına girdiğimizi varsayarsak Haziran'a kadar yuvalık kullanılacak. Yazın da mısır granül, talaşa göre daha iyidir. Dişi kuş yuvalıkta değilken folluğa az miktarda mısır granül serpmenizi tavsiye ederim. Eğer anne kuş yuvadan atıyorsa daha rahatsız etmeyin.
Teşekkürler

Tünekler arasındaki mesafeyi yakınlaştır ve sadece folluğun içindeki göçük kısma dök.
tamam abicim.. yani yuvalıktaki tuneği uzaklaştırayımmı yoksa diğer tuneki demi yuvalığın yanındakinemi yaklaştırayım? yaa Abicim kusura bakma senide rahatsız ediyorum VALLAH (

tamam abicim.. yani yuvalıktaki tuneği uzaklaştırayımmı yoksa diğer tuneki demi yuvalığın yanındakinemi yaklaştırayım? yaa Abicim kusura bakma senide rahatsız ediyorum VALLAH (
Rahatsız etmiyorsun. Sormak istediğin her soruyu sorabilirsin. Yuvalığın dibindeki tüneği 3-4 tel geriye. En soldaki tüneğide biraz aşağıya 2-3 tel ileriye koyarsa kuşlar iki tünekte daha rahat hareket ederler.

Rahatsız etmiyorsun. Sormak istediğin her soruyu sorabilirsin. Yuvalığın dibindeki tüneği 3-4 tel geriye. En soldaki tüneğide biraz aşağıya 2-3 tel ileriye koyarsa kuşlar iki tünekte daha rahat hareket ederler.
Anladım abicim çok saol ALLAH Razı olsun. yarın inşALLAH Öyle yaparım Teşekkür Ederim

Geri