Karadeniz Pet

Yuvalık Tavsiyesi

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu kuluçkada yuvalık dolayısıyla çok sorun yaşadım. Yuvaliklari değiştirmek istiyorum. Büyük boy içine folluk sığabilecek şekilde veya folluklu (folluk tahta da olabilir) geniş yuvalık tavsiyeniz var mı arkadaşlar. Hangi siteden alabilirim uygun fiyata?

Yeni alınacaksa tahta foluk yerine plastik folluk tercih etmek temizlik açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Fiyatları plastik folluklu olanlar 10-11 tl den başlıyor galiba ama az miktar alınacaksa kargo ücretiyle fiyat artıyor.

Yeni alınacaksa tahta foluk yerine plastik folluk tercih etmek temizlik açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Fiyatları plastik folluklu olanlar 10-11 tl den başlıyor galiba ama az miktar alınacaksa kargo ücretiyle fiyat artıyor.

Şimdilik iki tane alacağım uğur bey. Baktığım birkaç yerde 25 lira fiyat çekmişler. Üstelik kağıt gibi tahtadan zimbayla yapılmış. Kullanan alan arkadaşlar site veya satıcı tavsiye edebilirlerse çok mutlu olurum uygun fiyata güzel yuvaliklardan.

Şimdilik iki tane alacağım uğur bey. Baktığım birkaç yerde 25 lira fiyat çekmişler. Üstelik kağıt gibi tahtadan zimbayla yapılmış. Kullanan alan arkadaşlar site veya satıcı tavsiye edebilirlerse çok mutlu olurum uygun fiyata güzel yuvaliklardan.
Kaliteli veya kalın malzemeden yapılanlar 25 tl civarında ama kontrplak malzeme olanlar 10 tl civarında.
http://www.sanalpazar.com/folluklu-yuvalik-arkadan-acilir/i-34263310

2 adet alacaksaniz eğer uğur beyin önerdiği yuvaliklar ideal gözüküyor 2adet tahmini 26 liraya gelicek gibi bende gittigidiyordan almıştım yuvaliklar tam istediğim gibi çıkmadı

2 adet alacaksaniz eğer uğur beyin önerdiği yuvaliklar ideal gözüküyor 2adet tahmini 26 liraya gelicek gibi bende gittigidiyordan almıştım yuvaliklar tam istediğim gibi çıkmadı

Biraz daha inceledim de sağdan soldan kapaklolari da varmış. Üstelik üretim kafesi yok şu an bende pirinç kafesler var hafif olması da avantajima :) Bu tür yuvaliklarda tek sıkıntı öndeki iki çivi ile yuvalık tam saglam takilmiyor mecbur bağlıyoruz. Çok teşekkür ediyorum öneriler için.

Bende senin gibi düşündüm o yüzden telle kafese bagladim yuvaliga nolur nolmaz diye iyi üretimler

Hayırlı akşamlar, şuan kuşumun altında 4 adet yumurta var. ilkini 23 şubat perşembe öğlen yumurtladı. ikincisini 25 i cumartesi ve sonra birer gün ara ile yumurtladı. ilk yumurtadan itibaren 8 gün oldu sayılır. az önce yumurtalara flaş ışığı ile baktım. hiçbirinde bi damarlaşma göremedim. Bi tanıdığım "ışık tuttuysan bozulmuştur yumurtalar at gitsin. bu saatten sonra olacak olsaydı bile yavru olmaz onlarda" dedi. Sizce bozulmuş mudur yumurtalar?

Bursa'da olsan ustasını önerirdim 8 mm mdf den imal ediyor çok kaliteli

Hayırlı akşamlar, şuan kuşumun altında 4 adet yumurta var. ilkini 23 şubat perşembe öğlen yumurtladı. ikincisini 25 i cumartesi ve sonra birer gün ara ile yumurtladı. ilk yumurtadan itibaren 8 gün oldu sayılır. az önce yumurtalara flaş ışığı ile baktım. hiçbirinde bi damarlaşma göremedim. Bi tanıdığım "ışık tuttuysan bozulmuştur yumurtalar at gitsin. bu saatten sonra olacak olsaydı bile yavru olmaz onlarda" dedi. Sizce bozulmuş mudur yumurtalar?

Onu diyen arkadaş nasıl bi psikolojide söylemiş çok merak ediyorum :) Hiçbişey olmaz siz merak etmeyin. Bir haftadan sonra damarlanma yoksa boştur sadece.

Bende senin gibi düşündüm o yüzden telle kafese bagladim yuvaliga nolur nolmaz diye iyi üretimler

Sağolun sunay bez sizlere de.

Bursa'da olsan ustasını önerirdim 8 mm mdf den imal ediyor çok kaliteli

Kargoyla hallederiz alperen bey siparişi verdik ama bulunsun bidaha lazım olucak :)

Bi inceleyeyim çok teşekkürler

Geri