Karadeniz Pet

Yuvalığa giriyorlar ama Çiftleşmiyorlar (Videolu)

erhan6erhan

Yeni Üye
Arkadaşlar günde belki 20 kere yuvalık girip uzun süre vakit geçiriyorlar, hatta geçen süre tuttum, dişi erkek yuvalikta 37 dk çıkmadan durdular. 1 aydır yuvalıkta böyle zaman geçiriyorlar ama çiftleşme 1 kere bile olmadı. Erkek kur yaptığında dışı gaga atıyor, erkek korkar oldu dişiye yaklaşmaya.

Öncelikle sizi tebrik ederim şu forumda o kadar çok kafes gördüm ki yaşam standartlarının altında. Bir plastik tünek bir tas yemlikle bakılan kuşun kendisine yeri olmayan. Şöyle güzel bakılan kuşları görmek insanı mutlu ediyor. Kuşlarınız videoda gayet iyi anlaşıyor birbirlerine yem kusuyorlar bir de üstüne üstlük neredeyse 40 dakikadır yuvalıkta duruyor demişsiniz. Yuvalıkta çiftleşiyor olabilirler hiç yuvalık içinde kontrol ettiniz mi? Yuvalığı ne kadar süre önce taktınız? Bu videoda çok güzel anlaşıyorlar çünkü.

Öncelikle sizi tebrik ederim şu forumda o kadar çok kafes gördüm ki yaşam standartlarının altında. Bir plastik tünek bir tas yemlikle bakılan kuşun kendisine yeri olmayan. Şöyle güzel bakılan kuşları görmek insanı mutlu ediyor. Kuşlarınız videoda gayet iyi anlaşıyor birbirlerine yem kusuyorlar bir de üstüne üstlük neredeyse 40 dakikadır yuvalıkta duruyor demişsiniz. Yuvalıkta çiftleşiyor olabilirler hiç yuvalık içinde kontrol ettiniz mi? Yuvalığı ne kadar süre önce taktınız? Bu videoda çok güzel anlaşıyorlar çünkü.
Şimdi fark ettim 1 ay demişsiniz zaten 🤦‍♂️. Size beklemenizi öneririm vallahi 1 ayda sürüyor bazen 1 yılda. Kuşlar kavga etmiyorsa ayırmayın. Üretime destek için fertivit kullanabilirsiniz.

Yorumun icin cok tesekür ederim, inaninki cok dikkat ediyorum, kafesin en altinda 1 tane plastik tünek var, zaten simdiye kadar kafesin tabanina inmediler, onuda cikarticam yakinda. Birde cok mücadele ediyorum, cok masraf ediyorum, kaliteli yasam sagliyorum yavru vermeleri icin :) Korona yüzünden 7/24 odamdayim, kuslarla ilgileniyorum, her aksam 1 saatlik odada saliyorum, sebze, meyve yediyorum. Bakalim bi 1 ay daha beklicem, sonuc alamazsam, disiyi 14 günlük erkekten ayircam, ayirma yöntemini denicem.

çift kuşlar salınmaz diye biliyorum ben

Aynı sorun bende de var ustam dişi sürekli yuvaya giriyor, dişi girmediği zaman erkek giriyor erkek girince dişide giriyor, hiç birşeyleri eksik değil hatta fazlaları var. Erkek yanaşınca bazen dişi kovuyor bi türlü çiftleşmediler. Allah sonumuzu hayır etsin beklemeye devam

Kuluçkada olan kuşları salmayın. Bırakın kavga etmiyorlarsa zamanla oturur. Destek olması için kuşlara üretimhane sesi dinletebilirsiniz.
Bir de kuşlarla fazla ilgilenmeyin yem,su ve ek besinler hariç kuşlarla minimum düzeyde ilgilenin. Siz çok ilgilenirseniz bu sefer birbirleriyle ilgilenmeyebilirler. Ya da hareketlerinizden rahatsız olup çiftleşmek istemeyebilirler.

Kuluçkada olan kuşları salmayın. Bırakın kavga etmiyorlarsa zamanla oturur. Destek olması için kuşlara üretimhane sesi dinletebilirsiniz.
Sabahtan akşama kadar açık üretimhane sesi açık. Benden başka kimse odaya girmiyor, kafesleri 2 mt yüksekte. Sabrediyoruz ustam

Geri