Karadeniz Pet

Yuvalığı temizlememe gerek var mı?

cey

Paylaşımcı Üye
İyi forumlar...
Bizim yuvalık altı kendiliğinden talaş olanlardan yani dişi kazıyarak çıkarıyor talaşları geçen baya bi talaş biriktirdiğini gördüm hazırlık yapıyor sanırım ama içinde dışkılar da vardı onları almalı mıyım yoksa hiç karışmamalı mıyım??

Teşekkürler, biraz evhamlıyım da bakteriyel bir durum olursa diye korkmuştum ileriki safhalarda

Çok biriktikçe usulca alırım o zaman hocam zaten dişi baya sinirli :D

yuvalığa oturduğu zaman dokunmayın sakın. bunlar da benim hintliler. benim gibi bakın

40046

Tabii ki hocam yuvalıkta olmadığı zaman alırım sıkıntı yok
Çok tatlılarr maşallah ben de hep istemişimdir hint bülbülüm olmasını çok şirinler :)

başımda uyuyolar şuan :) 3. nesil en küçük torunlar.

• Love
Tepkiler: cey
Teşekkürler, biraz evhamlıyım da bakteriyel bir durum olursa diye korkmuştum ileriki safhalarda

folluklu yuvalık kullanmak en güzeli. temizliği daha kolay yapabilirsiniz. eğer mevcut yuvalık kullanılacaksa yavrular yumurtadan çıkıp belli bir yetişkinliğe gelmediği müddetçe yuvalığa dokunmayın. nasıl tepki vereceğinden emin olmadığınız kuşlarda yuva temizliği yaparken dikkatli olun.

folluklu yuvalık kullanmak en güzeli. temizliği daha kolay yapabilirsiniz. eğer mevcut yuvalık kullanılacaksa yavrular yumurtadan çıkıp belli bir yetişkinliğe gelmediği müddetçe yuvalığa dokunmayın. nasıl tepki vereceğinden emin olmadığınız kuşlarda yuva temizliği yaparken dikkatli olun.
Haklısınız çok teşekkür ederim hocam ben bizim dişinin yavrulara iyi davranacağını bile düşünmüyorum :)

Geri