Karadeniz Pet

Yuvalık temizliği

Mert0655

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba benim sorum yuvalık temizliği hakkında benim dişi kuşum ilk kuluçkasında yuvalıktaki ne var ne yok herseyi atmıştı talşları falan ondan sonra 2 yumurtası vardı bende bir tutam talaş koymuştum ve yumurtaya yatmayı bırakmıştı ve yumurtaları kırmıştı. 2. Kuluçkasında ise ben hiçbir şey koymadım yuvalığa çünkü ne var ne yok atıyor diye ondan sonra 5 yumurta yapmıştı. Şu an 3 tanesi çıktı biri 5 günlük biri 3 diğeride 1 saat önce çıktı. Yuvalık temizliği yapmalımıyım ? Daha 2 yumurtası daha var. Yaparsam talaş eklemeli miyim? yavruları dövüp öldürebilir veyada beslemeyi bırakabilir mi ? Kuşumun huyu çok kötü çünkü. TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşlar merhaba benim sorum yuvalık temizliği hakkında benim dişi kuşum ilk kuluçkasında yuvalıktaki ne var ne yok herseyi atmıştı talşları falan ondan sonra 2 yumurtası vardı bende bir tutam talaş koymuştum ve yumurtaya yatmayı bırakmıştı ve yumurtaları kırmıştı. 2. Kuluçkasında ise ben hiçbir şey koymadım yuvalığa çünkü ne var ne yok atıyor diye ondan sonra 5 yumurta yapmıştı. Şu an 3 tanesi çıktı biri 5 günlük biri 3 diğeride 1 saat önce çıktı. Yuvalık temizliği yapmalımıyım ? Daha 2 yumurtası daha var. Yaparsam talaş eklemeli miyim? yavruları dövüp öldürebilir veyada beslemeyi bırakabilir mi ? Kuşumun huyu çok kötü çünkü. TEŞEKKÜRLER.
Kuşun strese girip yavrulara zarar vermesine sebebiyet verebilirsiniz tavsiyem müdahale etmeyin yavrular biraz büyüsün daha sonra yuvalığı temizlersiniz.

Evet yavrular küçük biraz daha büyüsünler o zaman yaparsınız ancak bira bira talaş ekleyebilirsiniz bir tatli kaşığı kadar

Arkadaşlar kuşum bu tohumu seviyor baya adı nedir bunun ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201217-221818_Gallery.jpg
    Screenshot_20201217-221818_Gallery.jpg
    489.1 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20201217-221823_Gallery.jpg
    Screenshot_20201217-221823_Gallery.jpg
    500.8 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar kuşlarım 11-9-6-4 günlük oldular yuvalık fotoğrafini bırakıyorum aşağıya sizce temizlemeli miyim artık yoksa biraz daha bekleyim mi ? Söyledigim gibi anneleri talaş istemiyordu yumurtaya yatarken şimdi bi tepki vermez inş.
Screenshot_20201222-132923_Video Player.jpg

Arkadaşlar kuşlarım 11-9-6-4 günlük oldular yuvalık fotoğrafini bırakıyorum aşağıya sizce temizlemeli miyim artık yoksa biraz daha bekleyim mi ? Söyledigim gibi anneleri talaş istemiyordu yumurtaya yatarken şimdi bi tepki vermez inş.Ekli dosyayı görüntüle 50015
Folluğu temizlemek yerine başka bir folluk alın. Kuşları yeni temiz olan folluğa koyun. Eski folluğu temizleyin ve yeni folluk kirlendiğinde eski folluğu koyun. Bu değişimler sırasında folluk içerisinde mısır granül veya talaş bulunsun. Ama çok değil az biraz koyun.

Folluğu temizlemek yerine başka bir folluk alın. Kuşları yeni temiz olan folluğa koyun. Eski folluğu temizleyin ve yeni folluk kirlendiğinde eski folluğu koyun. Bu değişimler sırasında folluk içerisinde mısır granül veya talaş bulunsun. Ama çok değil az biraz koyun.
Anladım hocam elimdeki talaşlar bunlar umarım annesi bi problem çıkarmaz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201222-145613_Gallery.jpg
    Screenshot_20201222-145613_Gallery.jpg
    423 KB · Görüntüleme: 11