Karadeniz Pet

Yuvalık Yapımı Hakkında ?

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Herkese merhaba, petshoplarda uyduruk yuvalıkların 7,5 - 10 tl olduğunu görünce kendim yapmaya karar verdim öncelikle sorularım şunlar;

1-) Standart en iyi şekilde verim alabileceğim yuvalık ölçüleri kaça kaç olmalı?

2-) Ne tür bir malzeme kullanmalıyım? Elimde yeteri kadar laminat parke mevcut bunlardan yapsam sıkıntı olur mu?

3-) Folluk kısmını nasıl ve hangi malzemeden yapmalıyım?

4-) Bit-pire oluşumunu engellemek için ne tür önlemler alınması gerekir?

Şimdilik sorumlara bu kadar anlayanlar yardımcı olursa çok sevinirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:59 --

Güncelll..

en az 20x20x25 ölçülerde olması uygun olur bence folluk olarakta levent ustanın dediği gibi plastik folluk kullanılacaksa yuvalık ölçüsü ona göre ayarlanabilir

[MENTION=6973]james007[/MENTION] kendi yapıyordu en son.. Ar-Ge ne aşamada bilmiyorum ama çok güzel bi yuvalık oluyordu.
İçine plastik folluk konabilen yuvalıklar en güzelidir.

Tamam abi bakarım açtığı konulara vs. inşallah denk gelirim.
Burdaki petshoplara soruyorum varmı plastik folluk veya plastik folluklu yuvalık diye, yok muhabbet kuşununki tahta olur plastik kullanılmaz diyolar bilmişler :)

Tamam abi bakarım açtığı konulara vs. inşallah denk gelirim.
Burdaki petshoplara soruyorum varmı plastik folluk veya plastik folluklu yuvalık diye, yok muhabbet kuşununki tahta olur plastik kullanılmaz diyolar bilmişler :)

Aynısını banada diyorlar koca şehirde plastık folluk bulamadım :D