Ü
  • Üye silindi 31962, Limon44 adlı kullanıcının profilinde yazdı.

Merhaba, sahiplendirme konusunda herhangi bir gelişme var mı?
Selam benim kuşum 10 saniyede bir hapşırıyor ne yapabilirim grip olmasından şüpheleniyorum. ilk defa muhabbet kuşu bakıyorum. iki aylık 20 gündür benimle bana alışık ama bu kuş hastamı hastaysada nasıl geçer bilmiyorum.lütfen yardım edin
:oops:
Benim erkek yanına dişi aldım 1.5 ay oldu dişi genellikle saldırıyor sizce değiştirmeli miyim
Aşağıda video su var seyrederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Yusuf Kürşat AKKUŞ
Yusuf Kürşat AKKUŞ
Dişinin daha zamanı var kızışmadığı için erkek kızıştığı için kavga etmeleri normal imkan var ise daha kızgın bir dişi kuş sahiplenin
Reyhan91
Reyhan91
Ayhan bey merhaba, kuşumun gagası uzun zaten hiç kesmedim ki, yem yiyor ama seçerek yiyor az yiyor zayıfladı. Sürekli kusma hareketi yapıyor kusmuyor, midesinde bişey rahatsız ediyor gibi
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
2 ihtimal var. ya bakteriyel ya da mantari enfeksiyor olabilir. Doksisiklin veya Zolax 100 mg kullanabilirsiniz. Hangisi varsa ondan başlayınız.
Reyhan91
Reyhan91
Teşekkür ederim, nasıl kullanacağımı da yazabilir misiniz acaba?
abi merhabalar. kuşum sesli soluk alıp veriyor. veterinere götürdüm. 5 gün vitaform kullandık suyuna kattım. geçti . ancak ilacı kesince tekrarladı. şimdi yine vitaform veriyorum. veteriner 10 gün kullanmamı söyledi. şuan 5. gündeyiz. biraz rahatlama var gibi ancak kuş hareketlenince yada panikleyince tekrar sesli soluk almaya başlıyor. bir de boğazına birşey takılmış gibi yutkunup ağzını açıp kapatıyor.
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Uzatma süreyi. 3 gün multivitamin ver sonra da 3 gün probiyotik.
U
ufuk.bal7744
Videoda attığım ara ara yutkunma hareketi nedir acaba. 5 gun oldu ama tamamen atlamadik şu nefes işini. Geçmezse ne yapalım abi
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Hemen geçmeye bilir 3 gün multivitamin kullanın ardından tekrar 3 gün antibiyotik 3 gün multivitamin 3 gün probiyotik olarak uygulayın.
İyi günler Ayhan Bey,
Dişi kuşumda geçmeyen hapşırma sorunu var. Trichomonas rahatsızlığı olduğu söylendi. Hangi ilacı kullanmam gerekiyor? Flagyl şurup kullansam geçer mi? İlacı nasıl kullanmam gerekiyor? Yardımcı olursanız memnun olurum.
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Tedavide başarı için ince detaylara da dikkat etmek lazım. O detaylar önemli. Kuşlar hareketlendiyse olay yumurta ile biter.
dilekygtbsi
dilekygtbsi
Kuşlar maşallah neşesi hareketliliği çok iyi sayenizde. Disi kuş artık çok az hapşırıyor, hapşırma seside çok tiz çıkmaya başladı tamamen geçecek gibi. Disinin tüyden çıkmasını bekliyorum b vitamini verdim. Yeminin içinde biraz yulafta var. Yuvalık takmadan önce kuşların hem hastalığının tamamen geçmesi, hemde bağışıklığının düzelmesini sağlayacağım.
dilekygtbsi
dilekygtbsi
Yumurta mamasına alıştıracağım havuç ağırlıklı abartmadan sebze meyve veriyorum. Yemine daha çok aspur katıyorum ve kızıl dal darı vererek biraz kilo almalarını sağlayacağım. Ilerde nijerde veririm. Hastalık yüzünden zayıf kaldılar. Açık yem asla kullanmam sularını günlük değiştiririm 3 günde bir kafes temizliği yaparım. Yerleri sabit. Musluk suyu kullanmam. Ayrıntılara hep dikkat ediyorum.
Eyunal Sevgili kardeşim, Bak ben sana o konuya bir daha yazma dedim sen hala yazıyorsun ya oradan devam edeceksin ya benle devam edeceksin bir daha yazarsan onlarla devam edersin. Yandan akıl alacaksan sonunda cenazeyi kucağına alacaksın.
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Ben anladım sen neyi suya katacaksın?
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Çay kaşığının 1/4 ü kadar. Ama önce multivitamin 2 gün sonra 2 gün diazyme. Önce multivitamin verilir.
E
eyunal
Tamamdır yoğurt suyunu döktük, süreci gözlemliyoruz ve bu sürecin en kötü yani ben şehir dışındayım ailemden sürekli rapor alıyorum
Alp Bey,
Müsait olunca beni bir aramanız mümkün müdür? Bir konu hakkında görüşmek istiyorum.