Yeni profil mesajları

Merhabalar:) Lutino dişi kuşum 4 hafta önce aldım ceresi kahverengi .Sarı erkek kuşum var 1,5 yaşında .erkek kuşum dişiyi kaşıyor besliyor .Dişi kuşum kafese elimi soktuğumda yuvalığa giriyor .Birde dişi kuşum son 2 haftadır kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor .Sizce yavru olur mu?
L
limonn://sarıkızz
onlara mama dahi veriyorum
L
limonn://sarıkızz
erkek kuşum önceden beri var yanına geldi dişi
U
uğurcum
denge kaybı yaşıyor olabılır tunek ler plastıksa
onun dişinda dişi yumurtası varsa ondan korkuyo olabılir
Muhabbet kuşum kirli klozete düştü suyuna elma sirkesi koydum bir kabada su ile sirke koydum banyo yapması için başka neler yapabilirim.
Merhaba yavru muhabbet kuşumun ayağına kelepçe taktım çarpık bacak için ama çıkardığım da sağ bacağı şiş, üç gündür masaj yapıyorum ama geçmedi ne yapabilirim ? Yardım!
Merhaba yavru muhabbet kuşumun ayağına kelepçe taktım çarpık bacak için ama çıkardığım da sağ bacağı şiş, üç gündür masaj yapıyorum ama geçmedi ne yapabilirim ? Yardım!
Muhabbet kuşumun kafasında çok hafif kanlık var bide tüy döküyor muhtemelen tüy dökme mevsiminde diyemi öyle gözüküyor
Muhabbet kuşlarıma yanlışlıkla paraket papağan yemi almışım içinde yiyemeyecekleri yemler var sanırım, bir sıkıntı çıkar mı ? Yeni yem almalı mıyım ?
_SosluMakarna_
_SosluMakarna_
Yeni yem almanı öneririm. Kuşlar hassas hayvanlardir . Ishal olabilirler:)
kuş yakaladık dişi ve yaşlı duruyor görsel ekleyeceğim evde 1 yasında erkek kuşum var ikisini aynı kafese koyduk yeni gelen dişi kuş sürekli uyuyor yem yiyor ve ötmüyor iki hafta boyunca dışarıda kaldığını öğrendik benim kuşum ona kur yapıyor o karşılık vermiyor ama ondan yem alıyor yeni kuş geldiğinden beri benim kuşum da uyumaya ve ötmemeye başladı sizce hasta mıdır ve bulaşır mı
U
uğurcum
hasta olabilir bide kormuştur bu normal bişey karnalıktan korktuğu için gündüzleri uyur neden cilve yapmadıgını bılmıyorum
Merhabalar rahatsız ediyorum ama bir şey sormak istiyorum. Kuşum soğuk algınlığı tedavisi gördü doksisiklin etken maddeli Doksimis adlı ilacı verdik iki ay sonra tekrar etti yine verdik geçmedi daha sonra macrol adlı ilacı kullandık ama yine ağzını açarak nefes alıyor ve kuyruk atması var. En son mantar ilacı kaldı kullanmadığımız acaba solunum mantarı olabilir mi bu kadar antibiyotiğe??
Ayhan OTÇUOĞLU
Ayhan OTÇUOĞLU
Bazen çok kronik olabiliyor. Videomu izleyin tedavinin detayları var belki atkadığınız önemli detaylar olabilir. İç Mantar tedaviside yapılabilir.
Merhaba arkadaşlar benim sorunum muhabbet kuşum yumurtayı kafese yumurtladı bende elimi deymeden peçete yardımı ile farkettirmeden yuvaya koydum bu seferde kuşum onu delip yuvadan attı neden olabilir yada nasıl bi yol izlemeliyim
K
Korkmaz
Ve birde şuan hala yumurtlama durumunda
merhaba benim kuşlarım bana hediye geldi (yaşlı geldiler) ve yaklaşık 1 yıldır benimle yaşıyorlar ama hiç kafesten çıkmıyorlar veya hiç yaklaşmıyolar. sadece bir tanesi (mavi) elime geliyor ama onu tutarken elimi dışarı götürünce ısırıyor. diğer yeşil kuşum ise hiç elime gelmiyor yaklaştırınca köşeye siniyor. ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin.
Merhaba benim muhabbet kuşum ishal şimdi siyah kaka yapmaya başladı titriyor tüyde çıkartıyor vitamin falan da verdim ama işe yaramadı ne yapmam gerekiyor.
muhabbet kuşumun öğürmesini salyalı bir şekilde kusmasını izlemekteyim ve elimden birşey gelmiyor. Evde flagyl 500 mg tablet ilacı buldum, normalde toz olanı kullanılıyor galiba? sahurda fark ettim sabah erkenden petshop eczane işe yarar ne varsa alıcaktım, ama durumu o kadar kötü ki sabaha çıkar mı diye düşünmeye başladım en sonunda.
E
Esraacar
İlacı ezerek vermem uygun mu bilmiyorum lutfen yardım edin, birde gözlemlerim sonucu poposu kaka dolu ve kabız gibi dışkılayamıyor gibi hali var tüyleri zaten kabarık tam hasta kuş profilinde ve şuan fark ettim ki poposu dışkı yolu kapanmış resmen, fotoğraf yükleyemiyorum
merhaba.dün küçük kardeşim evin içinde sapanıyla oynarken küçük sert logosu Hulusi'nin kanadına gelmiş.belli bir müddet yemek yemedi, su içmedi, uçamadı bile. gözlerini kapatıp uyudu bol bol.akşam daha iyi oldu.yem yiyip ve su içmeye başladı ama halsizlik hala devam ediyor. gerçekten ona bir şey olsun istemiyorum ve dünden beri ağlıyorum. lütfen bir çaresi varsa söyleyin
45 günlük bir muhabbet kuşu almıştım şimdi sanırım 80 günlük falan oldu 1 aydır falan sağ kanadi biraz düşük incelediğimde herhangi bi farklılık göremedim yiyor içiyor ötüyor acı ya da ağrı çektiğine dair bi belirti yok ama uçamıyor ne yapmamiz lazım veterinere götürmelimiyim ? Yoksa ilaçlarla tedavi edilebilir mı?
Suyuna petshop un verdiği goldvlt damlatiyorum yardımcı olursaniz sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum
Selamün aleyküm yeni yavru erkek muabbet aldım geldiğinden beri kalbi küt küt atıyo titriyo normal midir sizce yardım erdesiniz çok sevinirim :) ölcek diye kokuryorum
SadeceHasan
SadeceHasan
Aleyküm selam.Tabiikide normaldir hiç tanımadığı bir insanın evine konuk oluyor.Belli bir süre onu rahat bırakın dışarı salmayın sonrasında elinizden yem yedirerek dost olmak istediğinizi kuşunuza anlatabilirsiniz yavru olduğu için sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.
Üst