Karadeniz Pet

1 aylık mubişler hakkında

Evet uçup hareketli bir şekilde dışarı çıkmak istiyorlar ama sonra böyle kalıyorlar. Yem yemeyi yeni yeni öğreniyorlar. Az yiyorlar o yüzden yarın vitamin alacağım sizce vitamin iyi gelir mi?
Kaliteli bir vitamin alın. Önerdiğim uygulamaları da yapın bence.

Bir tanesinin dışkısı siyah ve poposu bu halde. Normalde çok böyle katı yapmıyorlar dışkılarını. En azından daha fazla yem yediğine mi işarettir bu? Yoksa kötü bir şey mi?

Ekli dosyalar

• B121A984-C9A2-44A1-A3F2-BD385AF3E393.jpeg
    B121A984-C9A2-44A1-A3F2-BD385AF3E393.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 23
Dışkısı bu şekilde

Ekli dosyalar

• A2944399-9562-44D7-9BE0-8486C37E9F2C.jpeg
    A2944399-9562-44D7-9BE0-8486C37E9F2C.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 25
Zemin bayağı kirli görünüyor. Yemleri yerken zemindeki dışkılarla da temas ediyor hatta yiyor bile olabilir. Mutlaka temizleyin zemini mikrop ürüyordur ve bence ızgara alın. Yemleri de temiz geniş bir tabağa koyun ordan yesin.

Zemin bayağı kirli görünüyor. Yemleri yerken zemindeki dışkılarla da temas ediyor hatta yiyor bile olabilir. Mutlaka temizleyin zemini mikrop ürüyordur ve bence ızgara alın. Yemleri de temiz geniş bir tabağa koyun ordan yesin.
Normalde hiç dışkısı olmazdı yavruların ızgara var. Tamam o şekilde koyayım o zaman. Peki bu bir hastalık belirtisi mü? Epey kötü görünüyor. Biraz nane falan koysam? Elma? Tam olarak ne vermeliyim? Bütün meyve sebzeler geçerli mi

Normalde hiç dışkısı olmazdı yavruların ızgara var. Tamam o şekilde koyayım o zaman. Peki bu bir hastalık belirtisi mü? Epey kötü görünüyor. Biraz nane falan koysam? Elma? Tam olarak ne vermeliyim? Bütün meyve sebzeler geçerli mi
Dışkı yaparken zorlanma varsa sulu meyveler iyi seçim. Elma olabilir.

Siyah dışkının bir diğer sebebi de açlıktır haberiniz olsun gözlemleyin yem yiyor mu diye.

Siyah dışkının bir diğer sebebi de açlıktır haberiniz olsun gözlemleyin yem yiyor mu diye.
Ya yeni yem kırmayı öğreniyorlar ben tabana yem koyduğumda arada yediklerini gözlemliyorum. Korkuyorum açıkcası çünkü şırınga ile besleyemiyorum büyüdüler. Yumurta maması yaptığımda yediklerini pek görmüyorum. Hasta olduklarını düşünüyorum kabarık duruyorlar ve dışkılarıyla kirlenmiş popoları. Tek çarem vitamin vermekti. Salatalık falan da koydum. Dal darıları var yapmadığım şey kalmadı. Bağırsak enfeksiyonu gibi geliyor artık. Siyah kaka, popoya yapışması, kabarık durma.. ama az önce de sıvı yaptı mesela. Beyazdı.

Burada olan varsa yardımcı olsun ölüyor ne yapacağım cızırtılı nefes alıyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
  • Sad
Tepkiler: Kca
Sabahtan veterinere gidin geçen her zaman hastalığı ilerletir. Bir şekilde yem yedirin, elle besleyin. Büyüdüler diye düşünmeyin mühim olan şu aşamada aç kalmaması. Ağzına bir parça bal verin.

• Beğen
Sabahtan veterinere gidin geçen her zaman hastalığı ilerletir. Bir şekilde yem yedirin, elle besleyin. Büyüdüler diye düşünmeyin mühim olan şu aşamada aç kalmaması. Ağzına bir parça bal verin.
Öldü. sağ olun yine de. Diğerleri de tehlikede. Onlara acilen bir şeyler yapmalıyım. İshal sanırıö onlar da.

• Sad
Allah rahmet eylesin üzüldüm. Bulaşıcı hastalık var. Kafesi iyice temizleyin suyu yemi dökün yenisini koyun. Tam sularına üç damla elm sirkesi damlatın. Veterinere gidin.

• Beğen
Allah rahmet eylesin. Cok uzuldum :( Siringadan yemiyorlar mi? Sirkede de şu sorun olabilir ama hayvanlar ac ve sirke iyice zayiflatir. Bence bagirsak enfeksiyonundan ziyade açlıktan böyle oldu bunlar. Yok ama bağırsak enfeksiyonuysa bağırsak enfeksiyonu için eczaneden flagly surup alın ama mutlaka yemek de yemeleri lazim. Dozaji hakkında çok bilgim yok ama ümit hocam bana 5 damla cok demisti suyuna 2 3 damla damlatin ya da ağzına sabah akşam 1 damla damlatiyorlar. İşte doğru teşhis için de veterinere goturmek lazim, en azindan guvendiginiz bir kuş üreticisine götürün bir baksin.

Allah rahmet eylesin. Cok uzuldum :( Siringadan yemiyorlar mi? Sirkede de şu sorun olabilir ama hayvanlar ac ve sirke iyice zayiflatir. Bence bagirsak enfeksiyonundan ziyade açlıktan böyle oldu bunlar. Yok ama bağırsak enfeksiyonuysa bağırsak enfeksiyonu için eczaneden flagly surup alın ama mutlaka yemek de yemeleri lazim. Dozaji hakkında çok bilgim yok ama ümit hocam bana 5 damla cok demisti suyuna 2 3 damla damlatin ya da ağzına sabah akşam 1 damla damlatiyorlar. İşte doğru teşhis için de veterinere goturmek lazim, en azindan guvendiginiz bir kuş üreticisine götürün bir baksin.
Artık ishal olduğunu düşünüyorum. Çünkü kupkuru kalmıştı ve poposu aşırı kirliydi. Epey direndi. Hep avcumda durmak istiyordu. Büyük kardeşi iyi durumda ama ortanda olanda da böyle popo kirliliği var. Şu an için evde ishal için yapabileceğim ne var tam olarak?

• Sad
Artık ishal olduğunu düşünüyorum. Çünkü kupkuru kalmıştı ve poposu aşırı kirliydi. Epey direndi. Hep avcumda durmak istiyordu. Büyük kardeşi iyi durumda ama ortanda olanda da böyle popo kirliliği var. Şu an için evde ishal için yapabileceğim ne var tam olarak?

İshal için sirke iyi gelir bağırsak florasıni düzenler, Haşlanmış patates, Yulaf. Temiz tutun bir peçeteyi ıslatip silin sürekli.

Dışkısını ve kuşu çekip fotoğrafını eklerseniz belki neden olduğuyla ilgili bilenler yorum yapabilir. İshalin bir çok sebebi var çünkü ishal diyip geçmemek gerekiyor. Yeme içmeleri nasıl?

Geri