Karadeniz Pet

1 aylık tavşan hakkında

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
Komşumuzun Tavşanları yavruladı 2 tanesinide bana verdi. Size sormak istediğim şey şu ona devamlı yemek vermelimiyim yoksa beirli saatlerdemi yada sabah öğlen akşammı vereyim. Ne zaman önüne atsam hepsini yiyyor hiç doymak bilmiyo.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:22 -->-> Daha önceki mesaj 11:13 --

Güünnnccceelll

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:22 --

?.....................

Tavşanda balıklar gibi ne zaman verseniz yer. En mantıklısı sabah ve akşam vermek gibi geliyor bana. Çok bilgim yok sadece şahsi fikrim. Besleyen arkadaşlar varsa mutlaka yazacaktır...

Son düzenleme:
tavşana yavruyken mağrul vermeyin ona uygun sindirm sistemi yok sonra ölür

Genellikle lahana ve havuç veriyorum bir sorun olurmuki ? Ney veebilirim başka

ne kadar verirsen o kadr yer ve o kadr da pisletir haberin olsun :) sürekli yedigi aç anlamına gelmio en güzeli belli saatlerde yemek vermk paketlerde ve açık olrk da satılan karışık mamalar var içinde çekirdekten kuru havuca kadr herşey var bunla birlikte kara lahana ve marula bayılıolar ama yıkadıktan sonra kurularsan ishali önlemiş olursun :)

Yavru tavşan marul vermeyin diyolar sence doğru mudur ?

Yavru tavşan marul vermeyin diyolar sence doğru mudur ?

yavrular yetişkinlerine göre daha hassas ve ishale meyilli oldukları için fazla vermeyin kuru ve çok az miktarda zararı olmaz sonuçta bu hayvanlar doğada yeşillik yiyolar ve gerekli besinleri alması lazm

Lahana marul havuç dışında başka ney vermeliyiz

dediğim gibi petshoplarda kuru mama kraker vs. bulabilirsin ve de altına meyve kokulu talaşlar var tavsiye ederim yoksa bu sıcakta çok zor ve saglıksız olur başka türlü..

Son düzenleme:
Yavruyken marul tarzı şeyler verme çok hassaslar hemen ishal olup ölüyolar ki sana tavsiyem evde besleme çok pis hayvandır tuvalet terbiyesi hiç yok kedi yada köpek gibi değiller.Yemek konusunda ben havuç veriyordum geldiğinde 1 aylıktı biraz büyüyünce 1 yaprak marul yeyince doyuyordu.

Bizim tavşanlarımız vardı bir kaç posta yavruladılar hatta çok oldu tabi hepsini verdik yavrulardan biri hala bizle tabi artık yavru değil o ayrı. Marulu çok verme ishal yapar günde 3 yaprak filan ver. Tavşan yemleri filan satılıyor onlardan al havuç ver lahana da yer bizimki şansı biraz arka bahçe var salınık orda geziyor kedi filan kovalıyor otluyor :) Çok verme günde 2-3 öğün versen yeter.

Havuç salatalık kabuğu karpuz kabuğu veya kendisi . marul hariç bunlarda ishal yaparmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Birde marulu hiç mi vermiyim yoksa çok nadirmi. Yalnız bu tavşanlar çok küçük ler o yüzden mecbur balkonda bakıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri