Karadeniz Pet

10 adet yumurtamı olur :)

Yağız YAĞCI

Meraklı Üye
10 adet yumurtamı olur :) OLDU:()))

arkadaşlar başına gelen varmı bilmiyorum ama kuşum yavrular yuvadayken yumurtlamaya başladı ve toplamda 10 adet yumurta yaptı bunlardan 2 si yavrular atlıyana kadar kırıldı bu gün 1 tanesi çıktı 7 tane yumurta var bildiğin kuluçka makinası çıktı bizim ufaklık :D

10 YUMURTADAN 8/4 KALDI 4 :d

10 YUMURTADAN 8/7 KALDI 1

Son düzenleme:
Maşallah tavugu geçti resmen :D

maşallah hayırlı olsun 2 ve 3 cü kuluckadan sonra yumurta adedinde de artış oluryor zaten ama size tefsiyem başka kuluckanız var ise yumurtaları paylaştırın evebeyinler fazla yorulmasın ve peş peşede 2 den fazla kuluckaya yatırmayın dişinizi hayvanı dinlendirin arada ;););)

olabilir erkegin tohumlaması , disinin baskınlıgı , kusun fizyolojik yapısı ve kuslara bakım iyi ise olur o yumurtalardan sonuncusu cikana kadarda ilk yumurta yavrusu yivadan atlamis olur ;)
hayırlısı...

benim rekorum 12 de 12 12 yumurtadan 12 dollu cıktı yavruları daha sonra kaydırdım diger takımların altına dişi bakmakta zorlanırdı :) onun dısında 9 da 9 u hiç geçemedim MAŞALLAH HAYIRLISI OLSUN hepsi dolu olur işlh

wala hepinize teşekkürler yorumlar için bu çiftten hiç bu kdar performans beklemiyodum ama şaşırttı beni bide yer değişikliği yaptım kaç kere acayip bakıcı bir anne şuan 1 çıktı 5 tanesi dolu kesin 2 si daha yeni belli değil 2 de kırıldı ufak yavrulardan dolayı hayırlısı diyelim :D bakalaım 10 da 8 yapabilcezmi :D bu kuluçkadan sonra iyi bir dinlenmeyi haketti :D

MaşAllah ustam inşAllah hepsi dolu olur. Çiftler biraz zorlanacaklar ama olsun :)

Maşallah kuşlara.:)

Bnm kus 11tane yumurtluyor hep dolu ve her kuluckada 11taneyi hiç düşmüyor fakat hepsi çıkmıyor 3tanesi ölüyor yumurtada ama 8tanesi meydana geliyo zaten hic bir kus 11de11 yapamaz yumurtada yavru ölümü gerçekleşir ayrıca şöyle bir durum var 11tane büyük bir kuş yumurtlayamaz küçük kuşta vücudundan dolayı 11tane yumurtayi çıkaramaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ve şunuda ilave edeyim bu çiftimin yavrusu var elimizde ilk kuluçkada yavruları 6tane yumurtladı ve bu dişi yavrular ilk yumurtayi 5ay 10 günlük iken yaptılar sanıyorum 2.kuluckada umuyorum 8tane yumurta yaparlar

Maşallah hepsi doludur inşallah..

Darısı isteyen herkesin başına :D

Maşallah ya :) Bizimkinin de 6 yumurtası oldu, 2' sini kırdı içti, diğerleri de fos çıktı. İşte kuşun kalitesi de burada ortaya çıkıyor.
Yalnız moral bozmak gibi olmasın da bu arada, sen o yumurtaların birkaçını (imkanın varsa) başka bir dişinin altına koy, o kadar yumurta ve yavruya yetişemeyebilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
MaşAllah kardeşim inşAllah yumurtalar doludur Allah yavruları görmeyi nasip etsin.

Geri