Karadeniz Pet

15-20 snlik günde 2-3 defa çiftleşme yeterli mi

Limon&Fıstık

Meraklı Üye
Çift im ben gördüğüm kadarıyla 9 gündür her gün günde 2-3 defa 15-20 snye üzerinde kalmak şartıyla çiftleşiyorlar poposu şiş sürekli yuvada dişi erkek besliyor yumurtaların dolu olma ihtimali nedir ne zaman yumurtlayacak

İlk çiftleşmeden sonraki bir hafta on gün içinde yumurtlar.
Bazen daha geç olduğunu da duydum.
İlk kuluçkada boş olma ihtimali yüksek diyorlar.
Benim kuşlar da ilk kuluçkalarında, heyecanla bekliyorum.
İnşallah dolu olur da, yavrulara kavuşursunuz :)

İlk çiftleşmeden sonraki bir hafta on gün içinde yumurtlar.
Bazen daha geç olduğunu da duydum.
İlk kuluçkada boş olma ihtimali yüksek diyorlar.
Benim kuşlar da ilk kuluçkalarında, heyecanla bekliyorum.
İnşallah dolu olur da, yavrulara kavuşursunuz :)

Inşallah 4 gözle bekliyorum senin kuş yumurtladı mı benimki daha yumurtlamadı bugün 9.gün
Yumurtladıysa kaç günde yumurtladı

Ben çiftleştiklerini farketmedim :)
Sürpriz oldu yumurtalar.
Ama pek de beklentim yok.
Şimdilik sizin de öyle olsun bence :)
Olursa sürpriz olsun, olmazsa moralinizi bozmayın.
İkinci kuluçkada daha yüksek ihtimal yavru alma şansınız :)

Ben çiftleştiklerini farketmedim :)
Sürpriz oldu yumurtalar.
Ama pek de beklentim yok.
Şimdilik sizin de öyle olsun bence :)
Olursa sürpriz olsun, olmazsa moralinizi bozmayın.
İkinci kuluçkada daha yüksek ihtimal yavru alma şansınız :)

Hayırlısı bi yumurtlasa rahatlayacam merakla bekliyorum ama daha yumurta yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:47 --

Kaç yumurtanız var şimdi şımarık?
Az öncede çiftleştiler 1 dk 10 snye kaldı üzerinde maşallah

Çift im ben gördüğüm kadarıyla 9 gündür her gün günde 2-3 defa 15-20 snye üzerinde kalmak şartıyla çiftleşiyorlar poposu şiş sürekli yuvada dişi erkek besliyor yumurtaların dolu olma ihtimali nedir ne zaman yumurtlayacak

tecrübeli olmadığımı belirterek bi kaç gün içinde yumurtlayacağını düşünüyorum. ben kuşlarımın çiftleştiklerini gördükten tam 7 gün sonra ilk yumurta geldi. sizin de yakındır. yumurtaların dolu olma ihtimalini yine kendimden örnek vermek isterim. ilk kuluçka da genelde boş çıkar deniliyor. benim kuşlarımın da ilk kuluçkasıydı 6 yumurta yaptı. ilk 3 yumurtadan yavru çıktı ama 3. sü öldü.. son 3 ten ise yavru çıkmadı. ama yumurtaları kırdığımda içinde gelişememiş yavrular vardı. sanıyorum ki ısıtamadı son yumurtaları.. sonuç olarak şuan 2 yavrum var 35-40 günlük ve kuşlarım şuan yine kuluçka evresinde. umarım kısa zamanda sizde bu evreleri yaşarsınız ve bir sürü yavrularınız olur ;) zira çok heyecanlı ve çok güzel bir süreçmiş gün gün onların gelişimini izlemek:D

tecrübeli olmadığımı belirterek bi kaç gün içinde yumurtlayacağını düşünüyorum. ben kuşlarımın çiftleştiklerini gördükten tam 7 gün sonra ilk yumurta geldi. sizin de yakındır. yumurtaların dolu olma ihtimalini yine kendimden örnek vermek isterim. ilk kuluçka da genelde boş çıkar deniliyor. benim kuşlarımın da ilk kuluçkasıydı 6 yumurta yaptı. ilk 3 yumurtadan yavru çıktı ama 3. sü öldü.. son 3 ten ise yavru çıkmadı. ama yumurtaları kırdığımda içinde gelişememiş yavrular vardı. sanıyorum ki ısıtamadı son yumurtaları.. sonuç olarak şuan 2 yavrum var 35-40 günlük ve kuşlarım şuan yine kuluçka evresinde. umarım kısa zamanda sizde bu evreleri yaşarsınız ve bir sürü yavrularınız olur ;) zira çok heyecanlı ve çok güzel bir süreçmiş gün gün onların gelişimini izlemek:D

Bilmiyorum ki ilk çiftleşmenin üstünden bugün 8 gün oluyor ilk çiftleşmeyle birlikte 9. Gün her günde çiftleşmelerine şahit oldum bugün 3-4 kez çiftleştiler son çiftleşme 1 dk 10 saniye kadar sürdü dişi sürekli yuvada vakit geçiriyor eşi besliyor dışkıda büyüme popoda açılma ve sürekli yuvayı kemirme var merakla bekliyorum ne zaman yumurtlayacak en fazla kaç gün sürer yumurtlaması acaba

Bilmiyorum ki ilk çiftleşmenin üstünden bugün 8 gün oluyor ilk çiftleşmeyle birlikte 9. Gün her günde çiftleşmelerine şahit oldum bugün 3-4 kez çiftleştiler son çiftleşme 1 dk 10 saniye kadar sürdü dişi sürekli yuvada vakit geçiriyor eşi besliyor dışkıda büyüme popoda açılma ve sürekli yuvayı kemirme var merakla bekliyorum ne zaman yumurtlayacak en fazla kaç gün sürer yumurtlaması acaba

Tarifinize göre yumurta var, bir kaç güne geleceğini düşünüyorum.
Benim kuş birini kırdığı toplam beş yumurta yaptı.
Şu an dördünün üzerine yatıyor bakalım.

beli olmazilk kuluçkasıysa boş ola bilir benimkisi bazen 2-7 dk arası ciftleşiyor dolu bazen aralıklarla 20 sn ciftleşiyoor o yumurtada dolu oluyor erkegin tecrubesine ve sperim kuvetine canlılına baglı galiba

Geri