Karadeniz Pet

15 Günlük yavrular. ÇOK ACİL YARDIM

recai yılmaz

Meraklı Üye
Arkadaşlar selamlar.

15 gün ve 13 günlük iki yavru var. Çarpık ayak nedeniyle sünger takmıştım ama çıkartmışlardı. Bende bant ile yapıştırdım ancak yavrular ayağa kalkamıyorlar. Annesi çıkartmaya çalışıyor bantları. Kuşlar büyüdükçe ayağa kalkabilirmi acaba? Bantı söksem kuşlar çarpık olacak. Ne önerirsiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

arkadaşlar lütfen. Yok mu destek verecek/yönlendirecek birisi.

Ali bey.Teşekkürler. Nasıl dikeceğim? anlamadım tam olarak.

üstatlar bi yardım edin.
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

Yavrunun fotoğrafını ekler misin? Çarpık bacak olduğuna nasıl karar verdin?

Levent Hocam selamlar.

resmi paylaşıyorum. Dün akşam takmıştım bir tanesi sökmüş bir bacağını ama diğer bu sayede ayakta durabiliyordu. Bildiğim kadarıyla yuva zeminin yumuşak olması gerekiyormuş. Bu nedenle talaş koyuyorum ama anne kuş hepsini atıyor yuvadan.
YlmVlE.jpg

b23Zyn.jpg
Yavruyu avucuna al bakalım, ayaklarını toplayabiliyor mu.. Yere tutunamayınca böyle açılır bacakları.

Levent Hocam selamlar.

Ayakları kötüydü. Bu sabah sünger ve hava alabilen bant ile yapıştırdım. İnşallah düzelir. Resimleri paylaşıyorum.

gAavXQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

XoA8dO.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

My78k7.jpg

Teşekkürler hocam inşallah düzelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:13 -->-> Daha önceki mesaj 10:33 --

Süngerin deliklerini daha yakın açmalısın. O sünger de çok kocaman.
Bundan sonraki kuluçkalar için plastik folluklu yuvalık kullanırsın. Geçmiş olsun.

Levent hocam. Dişi dünden beri yavruları beslemedi. ben besliycem şırıngayla. Bundan sonra yavrular aynı yerde (yuvalıkta) kalmalımı? Erkeği ayırmıştım kavga yapıyorlar diye.

ben sert zeminde yavrulattım hep, (anne istemiyordu yuva tabanında herhangi bir şey) yavrulara bir şey olmadı. bacaklar açılabilir, siz elinizle sürekli altına toplayarak yatırtın. sünger ise çok fazla büyük, en fazla 2-3 cm uzunluğunda, 1 cm eninde "ince" sünger yeterli. sizin süngerleriniz çok kalın ve geniş. ayrıca delikler birbirine uzak açılmış, bacakları yine ayrık duruyor. internetten araştırırsanız, size fikir verecek sünger şekli görebilirsiniz. yavrular çok fazla elinizdwe olduğu için anne ilgilenmekten vaz geçmiş olabilir, reddetmiş olabilir. mecburen elle besleyin, yine yuvaya koyun, mümkün olduğunca az elinize alın, ta ki yuvadan kendileri çıkıncaya kadar. selamlar, kolay gelsin.

ben sert zeminde yavrulattım hep, (anne istemiyordu yuva tabanında herhangi bir şey) yavrulara bir şey olmadı. bacaklar açılabilir, siz elinizle sürekli altına toplayarak yatırtın. sünger ise çok fazla büyük, en fazla 2-3 cm uzunluğunda, 1 cm eninde "ince" sünger yeterli. sizin süngerleriniz çok kalın ve geniş. ayrıca delikler birbirine uzak açılmış, bacakları yine ayrık duruyor. internetten araştırırsanız, size fikir verecek sünger şekli görebilirsiniz. yavrular çok fazla elinizdwe olduğu için anne ilgilenmekten vaz geçmiş olabilir, reddetmiş olabilir. mecburen elle besleyin, yine yuvaya koyun, mümkün olduğunca az elinize alın, ta ki yuvadan kendileri çıkıncaya kadar. selamlar, kolay gelsin.

Sibel Hanım merhaba,

Öncelikle destekleriniz için teşekkür ederim. İlk başta süngeri belirttiğiniz şekilde yapmıştım. Ancak bu defa kuşlar sürekli yana-arkaya-önde devriliyorlardı. Hatta dün süngerleri büyük diye tekrar ufalttım ancak yine kuşlar kısa süre sonra devriliyorlar ve kalkamıyorlar. Tekrar eskisi gibi yapmak zorunda kaldım. Anlayacağınız 3-5 defa değiştirmek durumunda kaldım. Anne yavruları beslemeyecek gibi oluyor. Bu defa ben besleyip yuvaya koyuyorum sonra annesi tekrar beslemeye başlıyor. Umarım bu defa da aynısını yapar. Ancak 3 günde bir bacakları havalandırmak ve kan dolaşımını sağlamak için süngeri çıkartıyordum bir süreliğine. Dün elimde baktığıma bacak yine eskisi gibi duruyordu. Düzeleceği konusunda ümidim gün geçtikçe azalmaya başladı.

Berkay hocam teşekkür ederim. Ancak ürünü bulamadım hiç bir yerde. Eklediğiniz sitede satışı bitmiş.

Bu ürünü nasıl temin edebileceğimi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:09 -->-> Daha önceki mesaj 09:09 --

bu tip yuva tabanlarında çarpık bacak çok sık rastlanıyor.yavrularınızda net şekilde çarpık bacaklı olmuşlar bir dahaki kuluçkaya muhakak yuvalıgı yada tabanı değiştirmenızde büyük fayda var.bu linkteki bilezikler belki yavruların ayaklarını düzelte bilir.biran önce temın edın her gecen gun duzelme ihlımalı azalıyr geçmiş olsun.
https://www.facebook.com/Bacak-Eğriliğini-Tedavi-Kelepçesi-477370999085570/timeline/?ref=profile

Berkay hocam teşekkür ederim. Ancak ürünü bulamadım hiç bir yerde. Eklediğiniz sitede satışı bitmiş.

en ıyısı ımkan varsa elde beslemek.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:09 -->-> Daha önceki mesaj 09:09 --

ben tüm bilezik imal eden arkadaşlara sordum fakat hiç biri yapamırdu.bu arkadaşıda tesadufen buldum ve ıkı takım kelepce aldım.herzaman lazım olacak bırsey oldugundan.bu arkadaş dısında suan kımden nerden bulursunuz bilmıyrm.bulamazsanız agzı acık bilezıkler var 2 adet onlardan alın.kolye zıncırlerı ıle bu ıkı bılezıgı lehim yapmayı deneyın.sünger,bant vs bu tıp seylerı anne cıkartıyr çünkü.
yuvanın içinde boş yumurta varsa cıkartın.anne yavruların deil yumurtanın üzerıne yatmak için yuvaya gırer ve yavrular bosubosuna ezılır.yumurta yok yavru varsa sadece beslemek için yuvaya gırecektır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

aynı zamanda yuvalık tabanını bol talaşla tesvıye edin.talaşlar annenın yavruları ezme olasılıgını mınumuma ındırecektir

Geri