Karadeniz Pet

2 aylik yavrucaklar

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaslar,
Bu sabah hobihanemde kendi uretimim olan 2 aylik yavrularin guzel pozlarini yakaladim, sizlerle paylasmak istedim. Hepinize hayirli uretimler dilerim.

A5Z9DB.jpg

Vv2kBj.jpg

7M2l1l.jpg

a2PV87.jpg

Yr3YpA.jpg

maşallah korhan bey sizin kuşlarınızı çok beğeniyorum ama çok uzaktasınız:(

maşallah uzun ömürlü olsunlar

Maşallah.Tüyleri kadar ömürleri olsun İnşallah. Bereketli üretimler.

Maşallah kuşlarınıza Korhan bey. İp gibi dizilmişler :) Kırık var mı içlerinde hiç?

Maşallah çok güzeller bereketli olsun

Maşallah kuşlarınıza Korhan bey. İp gibi dizilmişler :) Kırık var mı içlerinde hiç?
Necdet Bey, kuslari bu pozda yakalamak cok nadir, sansim yaver gitti,sabah bir baktim asker gibi dizilmisler, hemen kaptim fotograf makinasini o ani kacirmadim.
3'lu gruptakiler iki jumbonun yavrulari, 7'li gruptaki yesil ve parcali sari iki jumbonun ayni kuluckasindan cikmalarina ragmen biri digerine gore ufak kaldi. Diger 5 kus ise gri jumbo erkek ve daha kucuk boy sari kafa spangle disinin yavrulari.Her kuluckada 3 adet iri boy gri cikiyor, digerleri daha ufak boy acik gri tarcin kanat cikiyor.

Necdet Bey, kuslari bu pozda yakalamak cok nadir, sansim yaver gitti,sabah bir baktim asker gibi dizilmisler, hemen kaptim fotograf makinasini o ani kacirmadim.
3'lu gruptakiler iki jumbonun yavrulari, 7'li gruptaki yesil ve parcali sari iki jumbonun ayni kuluckasindan cikmalarina ragmen biri digerine gore ufak kaldi. Diger 5 kus ise gri jumbo erkek ve daha kucuk boy sari kafa spangle disinin yavrulari.Her kuluckada 3 adet iri boy gri cikiyor, digerleri daha ufak boy acik gri tarcin kanat cikiyor.

Hepsi aynı emeğin sonucu ama hiçbiri tamamen aynı değil. Herhalde en önemli faktör yumurtanın büyüklüğü ve dişinin kuvvetli bünyesi. Dişi ne kadar kuvvetliyse o kadar güzel yumurtluyor hele arka arkaya yumurtlamalarda kaçıncı yumurtada yorulduysa o yavru daha küçük oluyor diye düşünüyorum.

Maşallah yavrulara. Çok güzel resimlemişsiniz.

Masallah gercekten tertemiz kuslar. Hayirli uretimler keyifli hobiler dilerim.

Kamerayi goren diger kuslar da poz vermeyi ihmal etmedi. :)
gZLaPZ.jpg

28QAoN.jpg

vno9VD.jpg

92py79.jpg

dkqpdL.jpg

ALLAH Kimsenin emeğini boşa çıkarmasın tebrik ederim abi .

Şu jumbolar çok sempatikler gözleri görünmüyor. Birde çok ciddi ve biraz düşünceli duruyorlar yapılarından sanırım:) Diğer muhabbet kuşlarının hareketli ve oyuncu olduğunu düşünürsek:) hakikaten bilen dostlar bu jumbolar ele geliyormu yada diğerleri gibi oyuncumu vede konuşturulabiliyorm? Bu arada kuşlarınız çok güzel Maşallah hepsine güle güle besleyin.

Son düzenleme:
Şu jumbolar çok sempatikler gözleri görünmüyor. Birde çok ciddi ve biraz düşünceli duruyorlar yapılarından sanırım:) Diğer muhabbet kuşlarının hareketli ve oyuncu olduğunu düşünürsek:) hakikaten bilen dostlar bu jumbolar ele geliyormu yada diğerleri gibi oyuncumu vede konuşturulabiliyorm? Bu arada kuşlarınız çok güzel Maşallah hepsine güle güle besleyin.
Kus sayim az iken birkac tane elime alistirmistim. Kuslari sattigim bir kisi de 3-5 kelime ogretmeyi becermis. Yavruyken cok aktifler, su an hepsi buyuk kafesin icinde, oradan oraya hoplayip zipliyorlar, yas ilerledikce durgunlasiyorlar ama showlar gibi biblo gibi de degiller.

Anladım üstad. Güle güle besleyin her ne olursa olsun Maşallah duruşları çok güzel dedim ya hem hüzün var hemde asalet. Bunlar muhabbet kuşlarının gerek tavır gerek fiziki olarak ağır abileri anlaşılan:)

Son düzenleme:
Anladım üstad. Güle güle besleyin her ne olursa olsun Maşallah duruşları çok güzel dedim ya hem hüzün var hemde asalet. Bunlar muhabbet kuşlarının gerek tavır gerek fiziki olarak ağır abileri anlaşılan:)
iclerinde ki en agir agabey de bu, bakislari ile dovuyor :)
lvzMvQ.jpg