Karadeniz Pet

2 Gündeki Değişim

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar geçen hafta sonu köye gittim ve kuşlarım 2 gün boyunca evde yalnız kaldılar.
Eve geldiğimde aldığım günden buyana hep şikayet ettiğim dişi kuş da büyük değişiklikler olmuş. Önceden çok uyuz, pısırık, hareketsiz, sessiz sürekli tünekte kabarıp uyuklayan kuş şimdi bir kasa redbull içmiş gibi. Kafesin tellerine yapışıp çıkmak istiyor çığırtkan bir şekilde ötüyor tünekten tüneğe zıplıyor ve 2 gündür bu şekilde. (3 aydır bunları bir kere bile yapmamıştı)
Neden olduğunu anlayamadım. :confused:

eğer aldığın günden beridir kuşu kafesin içinden dışarı çıkartıp uçurmadıysan bunu yapabilir. benim kuşum bunu yapıyordu en sonunda kafesin kapısını sürekli açık bıraktım odada canı sıkılınca dışarı çıkar uçardı oyun oynamaya çalışırdı kendi başına karnı felan acıkınca kafese girer yerdi.

Ben kuşları neredeyse her gün çıkartıyorum onunla alakası olduğunu sanmam.

Ben kuşları neredeyse her gün çıkartıyorum onunla alakası olduğunu sanmam.

Cevabı vermişsin zaten. DIşarı çıkamadığı için alışkanlığından uzak kalmış. Her gün halı saha maçı yapsan ve 3 ay sonra 1 hafta maça gitmesen sende öyle olursun vucut ona göre enerji üretiyor. Özgürlük farklı bir şey muhabbet kuşların boğulmuş kafeste.

Geri