Karadeniz Pet

2. Kusum oldu

Sıkıntılı kuş

Yeni Üye
Ben kusumun yanina 2.yi aldim ne zaman ayni kafese koymaliyim konusturmak istiyorum

Eğer sağlam birinden almadıysanız önce iç ve dış parazitler için kür uygulayın, bu sırada hem size hem de ortama alışır.

Konusurlarmi birde

Ekli dosyalar

• 20170919_185311.jpg
    20170919_185311.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 15
  • 20170919_185229.jpg
    20170919_185229.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
İki fotoğrafta da dişi kuş var ama aynı kuşun fotoğrafları mı bunlar?
Dişi kuşlar, çok uzun uğraşlardan sonra birkaç kelime öğrenir. Erkeklere hiçbir şey yapmasanız bile kısa zamanda çok tekrarlanan kelimeleri, zil sesini, telefon sesini öğrenir. Mesela ben eşime kızıyorum, çünkü bütün kuşlarım telefonun tuş sesini taklit ediyor, ben de diyorum ki bu kuşların yanında sürekli WhatsApp kullanırsan böyle olur :D

Ama ceresi beyaz olani kesin erkek diye almislar alla alla bizim ikiside konusacak gibi sesler cikariyor :) renkleri ayni :))

Ben kusumun yanina 2.yi aldim ne zaman ayni kafese koymaliyim konusturmak istiyorum
2 kuş yan yana geldiğinde konuşturmanız mümkün değil.Bir kuşu konuşturmak istiyorsanız belirli adımları takip etmeniz gerekiyor.
öncelikle ;
2 kuş olursa kendi cinsinden olcağı için size olan ilgisi azalıcak ve hem cinsine ilgisi artıcaktır bu durumda alıştırmanız mümkün olmayacaktır

mesela diyelim ki tek kuş nasıl alışır ? kendi cinsinden bir tane daha olmaz ise bir süre sonra sizi arkadaşı olarak belirlicektir ve alışması daha kolay olucaktır

2 kuş yan yana geldiğinde konuşturmanız mümkün değil.Bir kuşu konuşturmak istiyorsanız belirli adımları takip etmeniz gerekiyor.
öncelikle ;
2 kuş olursa kendi cinsinden olcağı için size olan ilgisi azalıcak ve hem cinsine ilgisi artıcaktır bu durumda alıştırmanız mümkün olmayacaktır

mesela diyelim ki tek kuş nasıl alışır ? kendi cinsinden bir tane daha olmaz ise bir süre sonra sizi arkadaşı olarak belirlicektir ve alışması daha kolay olucaktır
Ikiside disimi bunlarin ya disi diyorlar :(

I
kuş seçiminiz yanlış hem çift olsun hem konuşsun istiyorsunuz bu dedikleriniz çift oldukları ve yavru olmadıkları sürece neredeyse imkansız
Kiside yavru degilmi simdi bunlarin konusacak gibiler ses cikariyolar ikisinide ben almadim sadece kuscuya gosterdim benimkini internette disi derken erkek dedi ordaki arkadasim bi kac ay once yavru erkek diye aldi burda daha once sordum erkek diye birkac kisi dedi geneli disi 3 4 aylik dedi benim iyice kafam karisti desigim gibi sabah opusuyolardı falan birbirine satasiyolardi

I

Kiside yavru degilmi simdi bunlarin konusacak gibiler ses cikariyolar ikisinide ben almadim sadece kuscuya gosterdim benimkini internette disi derken erkek dedi ordaki arkadasim bi kac ay once yavru erkek diye aldi burda daha once sordum erkek diye birkac kisi dedi geneli disi 3 4 aylik dedi benim iyice kafam karisti desigim gibi sabah opusuyolardı falan birbirine satasiyolardi
hanımefendi kuşlarınız 3-4 aylık evet fakat konuşmaları için 1 1.5 aylıkken almanız gerekiyor kuş konuşmaya başlarsa 5nci ve 6ncı ayında başlar zaten verdiğiniz eğitime göre kuşlar dişi erkek değil tekrar yazıyorum 2 kuş yan yana dahi olmasa birbirlerini görseler dahi konuşmazlar doğanın kanununa aykırı

hanımefendi kuşlarınız 3-4 aylık evet fakat konuşmaları için 1 1.5 aylıkken almanız gerekiyor kuş konuşmaya başlarsa 5nci ve 6ncı ayında başlar zaten verdiğiniz eğitime göre kuşlar dişi erkek değil tekrar yazıyorum 2 kuş yan yana dahi olmasa birbirlerini görseler dahi konuşmazlar doğanın kanununa aykırı
Ayri yerlere koyuyum artik o zaman kiyamiyorumda birbirlerini sevecekler

Geri