Karadeniz Pet

2 Kuşumu verip 1 Yavru Almak

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
İyi günler , bende 2 tane muhabbet kuşu var. 1 dişi(1 yaşında) bir de 3 aylık Erkek kuşum var. Durum şu ki , erkek kuşu eğittim parmağa geliyor , omuzuma parmağımla koyuyorum duruyor , dişi kuşum da öyle fakat erkek kuşu eğitmek istediğim zaman beni dinlemiyor çünkü dişi kuştan vakit alamıyoruz sürekli kaçıyorlar.

2 tane kuşumu petshop'a verip 1 tane yavru erkek alsam nasıl olur ? yorumlarınızı bekliyorum.

Not : 2si de ele alışıklar , dişi bana daha çok yakın erkek de yeni geldi.

Bence kuşlarınızı değiştirmeyin en azından sağlıklarından eminsiniz

Bence kuşlarınızı değiştirmeyin en azından sağlıklarından eminsiniz

Ama dışarı saldığım zaman beni çok yoruyorlar. Dışardayken aşırı yaramazlar.

Edit:Yani benim istediğim şu tamamiyle yavruluktan itibaren bana alışan bir kuş istiyorum. Çünkü dişi kuşum bana 7 aylıkken geldi. Erkeği yeni aldım. Erkeği de dişi kuş engelliyor.

Ama dışarı saldığım zaman beni çok yoruyorlar. Dışardayken aşırı yaramazlar.

Edit:Yani benim istediğim şu tamamiyle yavruluktan itibaren bana alışan bir kuş istiyorum. Çünkü dişi kuşum bana 7 aylıkken geldi. Erkeği yeni aldım. Erkeği de dişi kuş engelliyor.
Eğer sana bağımlı olmasını istiyorsan tek kuş olması gerekiyordu en başında.Simdi sana alışmış kuşları başka yere vermek istiyosun bilmiyorum ama yazık onların da duyguları var.

Eğer sana bağımlı olmasını istiyorsan tek kuş olması gerekiyordu en başında.Simdi sana alışmış kuşları başka yere vermek istiyosun bilmiyorum ama yazık onların da duyguları var.

Haklısınız , erkek kuşu dişi yalnız kalmasın diye aldım. Çünkü öğrenci olduğum için eve ne zaman geleceğim belli olmuyordu.

Edit : Eğer verirsem bende üzülerek vereceğim çünkü erkek kuş tamamen dişi varken farklı davranıyor.

Haklısınız , erkek kuşu dişi yalnız kalmasın diye aldım. Çünkü öğrenci olduğum için eve ne zaman geleceğim belli olmuyordu.

Edit : Eğer verirsem bende üzülerek vereceğim çünkü erkek kuş tamamen dişi varken farklı davranıyor.
Benim kuşum tek ve erkek.Aşırı şekilde düşkün bize.Yaklaşık 25 kelime konuşuyor 9 aylık.İstediğin böyle birşey sanırım:) Ama illada vereceksen petshopa değil de kuşları seven güzel bakacağına inandığın birine versen daha iyi olur galiba.

Benim kuşum tek ve erkek.Aşırı şekilde düşkün bize.Yaklaşık 25 kelime konuşuyor 9 aylık.İstediğin böyle birşey sanırım:) Ama illada vereceksen petshopa değil de kuşları seven güzel bakacağına inandığın birine versen daha iyi olur galiba.

Aynen öyle , dışarıdayken benden ayrılmasın yine uçsun ama en azından yanıma gelince gitmesin istiyorum. Bendeki kuşları çıkardığım an kaçıyorlar. Dişi kuşu parmağa alıyorum o sırtımda felan dolaşıyor ama erkek kuş benden korkuyor ama bir o kadar da elime alışkın. Mesela geçen erkek kuş sırtımdaydı , ona baktım diye korkup kaçtı :D

Benimkide 12 aylık 40 kelşme biliyor ama yanında Sevda papağanı vardı ikisini salğidığımda eğitim veremiyordum yanıma gelmiyorlardı bu arada Sevda papağanı konuşmuyordu kendi öğrendi milka ayrı odalarda salıyordum sesini duysa bile bana ilgi gösteriyordu hatta bir zaman sonra oda kapılarınaçıkken bi onun yanına bi Benim yanıma gelmeye başladı ayrı ayrınyerlerde eğitim verirseniz bir sıkıntı olmaz ikisini saldığınız zaman eğitim değilde onlar için eğlence olarak düşüneceksiniz

Benimde 3 aylık yavru erkek bubim var konuşmaya çalışıyor elimede alışık çok seviyorum onu

Eğer illahi yavru kuş almak isterseniz bir kafes daha alıp onu da ayrı bir odada besliyebilirsiniz . Eğer isterseniz 1 haftaya yeme düşecek yavrularım var . Ben de Ankara dayım. Yavruların güzel bakılacak bir yere gittiğini bilmek beni mutlu eder .

Eğer illahi yavru kuş almak isterseniz bir kafes daha alıp onu da ayrı bir odada besliyebilirsiniz . Eğer isterseniz 1 haftaya yeme düşecek yavrularım var . Ben de Ankara dayım. Yavruların güzel bakılacak bir yere gittiğini bilmek beni mutlu eder .

Herhalde 3 tane kuş beni baya zorlar :D

Genç kuşlar . Tahminim 1 civarı yaşlardalar ikisi de . İkisine de Maşaallah .

Geri