Karadeniz Pet

2 muhabbetimde meyve yemiyor

• Konbuyu başlatan Mali21
  • Başlangıç tarihi
M

Mali21

Guest
konu açık beyler meyve yemiyorlar bende bir 2 haftadan beri diğeri 4 aydan beri var

Konuya açık cevap zorla yediremeyizki hepsinin huyu aynı değil ;) zamanla alisirlar inşaallah ;)

Hep aynı meyveleri veriyorsanız başka meyve veya yeşillik vermeyi deneyin.

Hep aynı meyveleri veriyorsanız başka meyve veya yeşillik vermeyi deneyin.
hep aynı meyveyi bırak salatalık marul falan verdim diş bile atmıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:25 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

annesinden öğrenmediği için olabilirmi

Dere otu saplarından ver kemirmeye bayılır

benimkilerde pek meyve yemiyor ama yeşillik yiyorlar.. tere, roka, marul. ısrarla asın zamanla alışıyorlar. mesela maydonozu da kimi zararlı diyor kimi yediriyor. risk almamak adına bende saplarını toplayıp asıyorum güzelce kemiriyorlar. sizde deneyebilirsiniz.

[MENTION=12371]/kimya/[/MENTION] hocam sana katılıyorum maydonoz konusunda bende saplarını veriyorum ama arada sırada. her türlü meyveyi sebzeyi yiyor benimkiler maşallah.

Yemiyorsa zorlama. Yaptığın mamaya karıştır öyle ver.

kardeş zorlama yq kafesin teline geçiyorum yedi yedi yemedi çıkarıp atıyorum bide mama değil hazır yem veriyorum bu kuşlar vitamin almaya almaya ne olacak ondan düşündüm

Kardeşim mama yap istersen
Forumda tarifini veren arkadaşlar vardı. Ben hazır aldım gayet memnun hayatından.
Sularına takviye yaparsın vitamini vs.
Alışınca kendiliğinden yiyeceklerdir.

Benimki de yemiyordu hiç.İlk bir yaprak marul astım bayağı sevdi sonra elma,armut,havuç,dere otu vs. verdim yiyiyor.Ancak elimde yiyiyor kafesine koyunca tenezzül bile etmiyor beyefendi.Şimdi turunçgillerden vermeyi deneyeceğim bakalım yiyecek mi? :)

bazen meyve yedirmek te sorun oluyor en iyisi vitamin alın suyuna katın

benimkilerde pek meyve yemiyor ama yeşillik yiyorlar.. tere, roka, marul. ısrarla asın zamanla alışıyorlar. mesela maydonozu da kimi zararlı diyor kimi yediriyor. risk almamak adına bende saplarını toplayıp asıyorum güzelce kemiriyorlar. sizde deneyebilirsiniz.

pardon soru yanlış anlaşılmış ne meyve nede sebze yiyiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

bazen meyve yedirmek te sorun oluyor en iyisi vitamin alın suyuna katın

bende almayı düşündüm babam dedi onlar organik değil normal organik meyve ve sebze olması lazım yqsa yaşmaz

Her kuş farklıdır, inşaallah en kısa zamanda sizinkilerde yemeye başlar...

meyve koyup üstüne de yem sepeleyin bir de bu yöntemi deneyin bakalım

Geri