Karadeniz Pet

2 tane muhabbet kusumu kendime nasil alistirabilirim?

EdaSonmez0102

Yeni Üye
Ya birtane muhabbet kusu almistik bir hafta once adi Paşa. Onu kendime alistirdim. Elimde yiyordu elime geliyordu felan. Sonra annem gil birtane daha aldi disi.cok huysuz, elime gelmiyor. Benden kaciyor. Ya ben ikisini nasil egitecem. Annem gile almayin dedim ama dinlemediler. Ikisini egitebilir miyim, konusturabilirmiyim lutfen cevaplayin

işiniz zorlaşmış çünkü eğitimin biraz zahmet alır hem dişi hem de yanında arkadaşı var benim tavsiyem kafesleri ayırın ayrıca eğitin dişiyi paşayı da ihmal etmeyin sonra küsebilir

Eğitmek istiyorsanız, ortamda başka bir canlı, özellikle de kendi türünden bir canlı olmaması daha iyidir.

Bu kuştan kuşa değişiyor. Eğer daha önce dişi alıp eğitseydiniz işiniz daha kolay olurdu. Dişiler cünkü zor eğitiliyor. Benimde dişi kuşum vardı tek başına 7 ay boyunca eğittim. Konusmayı falan öğrendi sonra erkek aldım yanına. Şimdi de erkek konuşmayı öğreniyor. Cok fazla vakit geçirmeniz lazım onlarla. Günde 1-2 saat ile sizi arkadaşları olarak görmezler büyük ihtimalle sizi dışlarlar:)

Geri