Karadeniz Pet

..

• Konbuyu başlatan ens06920
  • Başlangıç tarihi
E

ens06920

Guest
Kuşum salondaki ağacın yapraklarını yiyor zararı olur mu?
c5b7e0a8c8a266cba7ffb0dd1ba97ad3.jpg

Yememesinde fayda var.
Zararlı olabilir, kuşa zarar verebilir.

Zehirlenme ihtimali çok yüksek, bugüne kadar sorun olmamış olması gerçekten büyük şans. Kuşunuzu ev bitkilerinden uzak tutun, evlerde en çok bakılan bitkinin insanları bile zehirlediği haberi çıktı yakınlarda. Hele ki kuşlar için çok daha zararlılar.

bitkiler kuşlar için zehir etkisi yaratır uzak tutun zaten kuşunuzda biraz gariplik var gagasında ve gözünde hali garip [MENTION=11328]Ceren S.[/MENTION] hanım gümüş üyeliğiniz hayırlı olsunuz hakkettiniz :)

bitkiler kuşlar için zehir etkisi yaratır uzak tutun zaten kuşunuzda biraz gariplik var gagasında ve gözünde hali garip [MENTION=11328]Ceren S.[/MENTION] hanım gümüş üyeliğiniz hayırlı olsunuz hakkettiniz :)

Teşekkür ederim Veli bey, estağfurullah. Haketme meselesi değil sanırım mesaj sayısı belirliyor bunu. O yüzden gerekmedikçe yazmamaya gayret ediyorum, canların mutluluğu önemli bizim için, avatarın tepesinde adı geçen madenin pek de önemi yok. En güzel karşılık kuşlarımzın rahatlarına, sağlıklarıa kavuştuklarını bilmek.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:43 --

Bu arada sizin de altın üyeliğiniz hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Veli bey, estağfurullah. Haketme meselesi değil sanırım mesaj sayısı belirliyor bunu. O yüzden gerekmedikçe yazmamaya gayret ediyorum, canların mutluluğu önemli bizim için, avatarın tepesinde adı geçen madenin pek de önemi yok. En güzel karşılık kuşlarımzın rahatlarına, sağlıklarıa kavuştuklarını bilmek.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:43 --

Bu arada sizin de altın üyeliğiniz hayırlı olsun.

bu arada yukaıdaki kuşun gözü ve gagası neden öyle acaba bir hastalığı problemimi var en öyle gördüm

Son düzenleme:
Veli bey birkaç fotoğraf daha eklenirse durum netlik kazanır, kuş bu fotoğrafta enerjisiz gibi görünüyor ama belki tam göz kırpma anına denk geldiğindendir. Gagada bir anormallik göremedim.

Zehirlenme ihtimali çok yüksek, bugüne kadar sorun olmamış olması gerçekten büyük şans. Kuşunuzu ev bitkilerinden uzak tutun, evlerde en çok bakılan bitkinin insanları bile zehirlediği haberi çıktı yakınlarda. Hele ki kuşlar için çok daha zararlılar.

Her bitki kuşlara zehirli değildir ama. Bilmediğimiz bitkilerden uzak tutmalıyız tabiki de bazıları da vardı kuşlara özellikle yararlı. Mesela aleovera mucizevi bir bitki. Yaralanma durumundada içindeki sıvıyla yarayı temizlemek doğal pansiyon. Çiçekçilerde satılan küçücük sksılardaki aleovera kuşlarımın devamlı kafeslerindedir. Yiyorlar onu. Burada zararlı ve zararsız bitkilerin bir listesi var.

Geri