Karadeniz Pet

2side yuvalıkta

İbrahim ÇİÇEK

Meraklı Üye
arkadaşlar ben kuşlarımdan 1 yumurta aldm dişi kuş yuvalıkta yatıyor erkekde yanına giriyor forumda gödüm erkek yumurtayı kırıyomuş ondan irazcık korkuyorm şimdiden tşk :D

dişiyi beslemek için giriyordur ama sen yinede arada rahatsız etmeden gözlemle

Erkekte çok çiftleşme isteği varsa dişiyi yuvalıktan çıkarmak için dişiyi kovalar. o kovalama anında yumurta kırılabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Eğer dişiyi çok sıkıştırıyorsa bi sonraki kuluçkada 2 delikli yuvalık kullanmanı tavsiye ederim.

bizim erkek dişiye bi şey yapamaz bizimki ona bi vuruo o onca çiftleşmek istiyo :D

evet denildiği gibi yumurtayı kırabilirler itiş kakış yaparken dikkatlı olmanda fayda var

yuvalıkta yatarken önce dişi girip yumurtayı altına alıyor sonra erkek giriyor bazen bibirlerini kaşıyorlar erkek dişiye ayak atmaya çalışıo da dişi izin ermiyo

yani bazen dişi almıyo şu anda yuvalığın önünde şimdi içeri girdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:39 -->-> Daha önceki mesaj 08:37 --

şimdi yuvalığa baktm dişi yumurtanın üstünde erkek ise yanında yatıyo dişi olmadan erkek yuvalığa girmiyor ben bu konuda bilgililer yardım edeblir diye düşündm

yani bazen dişi almıyo şu anda yuvalığın önünde şimdi içeri girdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:39 -->-> Daha önceki mesaj 08:37 --

şimdi yuvalığa baktm dişi yumurtanın üstünde erkek ise yanında yatıyo dişi olmadan erkek yuvalığa girmiyor ben bu konuda bilgililer yardım edeblir diye düşündm

dişi olmadan erkeğin yuvalığa girmemesi erkeğin çiftleşme istemesi ama yinede daha uzmanlar baksın konuyu güncel tutalım

Erkek dişiyi dışarı çıkartmıyosa ellemeyin. Dişi yumurtada yatıyor, erkek onu beslemeye giriyordur.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri