Karadeniz Pet

3. VE 4. Muhabbet kuşlarım. Yardıma ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan kurthanofficial
  • Başlangıç tarihi
K

kurthanofficial

Guest
İyi günler dostlarım '') birkaç sorum var onları sorarak başlayayım sonra resimlerde devam ederim.

* Benim 2 adet kuşum var bir dişi bir erkek. dişi olan erkekden daha yaşlı ama tam olarak ne kadar büyükler bilmiyorum. Bu iki kuş sürekli öpüşüyorlar , yuvalıgın onundeki tünekde duruyorlar beraber uçup hiç ayrılmıyorlar ama daha faaliyete geçmediler :( erkek meğilli ama dişi bir türlü kızışmadı. nijer tohumu ve kızıştırıcı yemleri denedim. çiftleşmelerini sağlamanın bir yolu var mı?

2 ay kadar sonra ankaradan bir tanıdığım 2 adet kuş daha getirecek 6-7 aylık bir dişi bir erkek. çift olabilmeleri icin 6 ay kadar ayrı bir kafeste tutucam bu kuşları sonrasında bu 4 kuşu büyük kafesime koysam sorun olurmu. 2 ayrı yuvalık olacak buyuk kafesımde

KUŞLARIMIN VE KAFESLERIMIN RESIMLERI :)

Bireysel isimleri yok grup adları AT KAFALARI :)

Önce şu anki 2 kuşumun fotoları

ZNlj9Z.jpg

.
Kafeste başka tünek olmadığı için sürekli yuvalık önündedir bunlar diyen dostlarım başka tünek vardı. petshopta 2 tane daha tunek almıstım tahta tunek suankıler gıbı ama ısrarla yuvalık onundekıne konuyorlardı bende cıkardım kalabalık yapmasın diye:D
LPj8bj.jpg

.
nP49Q0.jpg

.
vz3A6v.jpg

yumurta sarısı brokoli havuç nijer tohumu derken kuşları gurme yaptım her çeşit yaptıgım mamayıda yedıler ama işlev gene 0 gene 0 artık yeni gelecek kuşlara kaldım
.
.
KAFESLERİMİN BOYULARI;
Büyük diye nitelendirdiğim kafesim normal kafeslerde 2.5 veya 3 kat daha büyük yanında normal bir kafes var ps lerde satılanlardan. yeni gelen küçük kuşları bu kucuk kafeste 6 ay kadar yalnız bakıp sonra 4 unude aynı kafese koymayı planlıyorum. sorun olurmu acaba
4mNWpG.jpg

0V3W0B.jpg

Resimlerde siyah kafes biraz ufak görünmüş ama dediğim gibi diğer sarı kafesten 2.5 kat kadar daha büyük. Sarı kafes arkaya doğru daha kısa. Siyah kafes yanlara doğru 14cm üste doğru 16 cm arkaya doğru 19 cm daha buyuk

Yardımlarınız için şimdiden '' Arigato Gozaimas'' :D:D:D:D

Moderatör tarafında düzenlendi: