Karadeniz Pet

34 günlük yavrular

• Konbuyu başlatan OnurArtürk
  • Başlangıç tarihi
O

OnurArtürk

Guest
Evet arkadaşlar bugün yine bir sorun ile karşınızdayım :)

Benim yavrular 34 günlük oldu ama hala yuvadan atılmadılar :-D
Büyük olan yavru yuvadan çıkıp dolaşıp yine yuvasına dönüyor, nasıl ayırıcam bu kuşları daha doğrusu ne zaman ayırayım..

Şimdiden teşekkürler..

Onur bey merhabalar,
Yavrularınız yem kırıyor ise (büyük ihtimal kırıyordur) ayırın hemen derim.

Madem tam gözlemleyemiyorsunuz hic dokunmayın disi yeniden yumurtlamaya basladgnda yavruları uzaklastirmak isteyecektir erkekte baskı uygulamaya baslar , hafif ebeveynler ile yavrular arası kızısmaya baslaynca ayirin ki 40 günü gecince artık ayrılıklar baslar..

Evet iyi alıştılar rahata :-D
Yem kırıyor, ama babası da anneside hala besliyor yavruları..
Yavruların yuvalıkta kalması sorun yaratır mı?

Madem tam gözlemleyemiyorsunuz hic dokunmayın disi yeniden yumurtlamaya basladgnda yavruları uzaklastirmak isteyecektir erkekte baskı uygulamaya baslar , hafif ebeveynler ile yavrular arası kızısmaya baslaynca ayirin ki 40 günü gecince artık ayrılıklar baslar..

Evet dişinin Kanatlar düştü bile 2 haftaya anca yumurta gelir diye düşünüyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:01 -->-> Daha önceki mesaj 02:00 --

Yani :)
Biraz daha dursa yavrulukta annesi ile birlikte yumurtlamaya başlar :)

Güzel olur aslında :-D

Bırakın bir kavga çıkmadığı sürece kalsınlar. Zaten zamanla tamamen atlayacaklardır ve ebeveynleri onları atacaktır diyebiliriz :)

Peki sizin dediğiniz gibi yapıcam..

Bu benim naçizane düşüncem :) Eğer satacaksanız veya birine hediye edecekseniz satabilir veya hediye edebilirsiniz yani isterseniz yuvadan ayırabilirsiniz fakat sizde kalacaklarsa bırakın yuvada kalsınlar derim zaten diğer yavrular da yuvadan çıktıktan sonra yavaş yavaş yuvayla ilgiyi keseceklerdir :)

Ben 1 rini hediye vericem, 1 rini ise konuşturmak alıştırmak istiyorum, onun için biraz aceleciyim..

O zaman hediye verebilirsiniz. Zamanları geldi çünkü. Yine de 2-3 gün daha bekleyin.
Ayrıca bıraktığınızı da alıştırıp konuşturabilirsiniz fakat evde ana baba varken bu biraz zor olacaktır çünkü seslerini duyması olumsuz etki yapacaktır.

Geri