petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

4,5 aylık jumbomu elime alıştıramıyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve civiltekin tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. civiltekin

Merhabe Arkadaşler, Elime alıştırmak için 1ay önce aldığım yaklaşık 4,5 aylık erkek jumbom evde geziyor, kafese giriyor, elimden korkmuyor ancak ürküyor. Bir türlü beklediğim tepkiyi vermiyor yani. Sizce neden acaba? Fotoğraf Ekleyebilirsem jumbom hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    4.5 aylık kuşun eğitimi biraz zor olur yavru kuşa göre daha çok çabalamalısınız ve daha çok uğraşmalısınız

3. cexsa1

cexsa1 Guest

zamanla istediğin olur

4. kartall82

kartall82 Guest

ilk önce sabırlı olmalısın kuşa yavaş ca yaklaşmalısın eline ensevdiği yiyecek v.s varsa onu koyarak başla sonrada yeşillik zaman içinde kesinlikle alışacaktır

5. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş kuşun fotoğrafını ekle ki sağlıklı yorumlar olsun

6. civiltekin

Arkadaşlar aranızda yeniyim o yüzden fotoğraf eklemeyi hala başaramadım, nasıl yapıldığını sorsam kızmazsınız değil mi :) Kuşa tek tip yiyecek veriyorum zaten, mama yemiyor, yeşillik ölür diye hiç vermedim. en son alışmıyor diye kafeste yakalayıp üzerimde tutttum bi süre şimdi biraz mesafeli bana karşı, adım adım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. (bir de foto ekleyebilsem)

7. Emre TURAN

1) Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim adresine gir.
    2) "dosya seç" kutucuğuna tıkla.
    3) yükleyeceğin resmi seç tamam de.
    4) "şimdi yükle" kutucuğunu tıkla, bekle yüklensin.
    5) yüklendikten sonra 3 tane link (adres) çıkacak ekranda. Bunlardan ikinci sıradakini (ortadakini) olduğu gibi kopyala, buradaki mesaj kutucuğuna yapıştır. mesajını yaz, gönder.
    Bu kadar.

8. civiltekin

Sonunda Başardım:) arkadaşlar yaşı hakkında da yorum yaparsanız sevinirim.

9. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bu huş kesinlikle 4,5 aylıktan büyük hocam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

bak benim avatrımda gördüğün Jumbo ve 3 aylık artık sen hesapla. senin Jumbo en az 7-8 aylık

10. civiltekin

Bilerziğine bakarak üreticisi öyle demişti, hatta şu an için söylüyorum maksimum 5,5 aylık falan olmalı diyordu. Yaşından eminmisiniz arkadaşlar?

11. Bekir Özden

Maşallah güzel kuş ama en az 9 aylık vardır

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Güzel kuş, yaşına girmiştir büyük ihtimal.

13. civiltekin

yaşına girmediği kesin de ayını bilmem, Çünkü 2013 bilezikli. Jumbomu çok seviyorum bu arada arkadaşlar teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Yaşı büyükse alışması zor mu yani?

14. Selahattin GÖKTAŞ

biraz daha zor ama imkansız değil :) bu arada çok havalı o duruş ne öyle yaaa :) maşallahh :)

15. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    evet duruşuna bende bayıldım ve kadir inanır bakışı var sanki kuşta :)

16. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    yaşı konusunda birşey diyemem anlamam çünkü ama kuşunuzun maşallahı var çok güzel ;)

#16 Yeliz KOCAGÜN, 5 Aralık 2013
    Son düzenleme: 5 Aralık 2013
  17. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    büyük ihtimal bunun bileziği 2013 ocak

18. civiltekin

Teşekkür Ederim arkadaşlar, zaman zaman fotoğraf paylaşırım sizlerle. Bu arada bu kuşa ben hiç yeşillik vermiyorum sizce vermeli miyim?

Sayfayı Paylaş