Karadeniz Pet

4 gündür yem yemiyor su içmiyor Yardım....

• Konbuyu başlatan samocan71
  • Başlangıç tarihi
S

samocan71

Guest
- 4 gün önce kuşcudan aldığım dişi kusum 4 gündür yem yemiyor su içmiyor.Uçarken sağa sola çarpıyor uçamıyor büyük ihtimal hastalığından dolayı..İshali var.Vitamin olarak avisol kullanıorum ve antibiyotik olarakda baytril aldım bugün.Antibiyotiği şırınga yardımıyla 1 damla verdim akşam..2 yaşına yakın yada fazla.Ne rahatsızlığı vardır acaba ? Düzelir mi sizce ?

İlk 1 hafta kuşu asla dışarı çıkarmayım . Yemi ve suyunu ulaşabileceği yakın yerlere koyun. Tabana yem serpiştirin. İlk günler çok haraketli olmaz ve yem yemez. Zamanla alışır.

Yaşı büyük ise eğitimi imkansız gibi bir şeydir yani çok zor olur.Ayrıca dişi kuşlar hiç konuşamaz diyeceğimiz kadar az konuşurlar.İshal çok önemli,genelde mubişlerde uzun süreli ishal ölümcüldür.patates haşlayıp verebilirsiniz,kanarya yemide iyi geliyor kesinlikle,naneninde geçirdiğini duydum denemelisiniz ama keşke yavru alsaydınız yaşlı olduğu için sizi zorlayacaktır.dişi olduğu içinde asabidir.onunla sessiz ve sakin bir sekilde konusmalı ani hareketlerden kaçınmalısınız.kuşu erken salmışsınız kendini yaralar uzun bir süre salmayın sadece kafesin dışından ilgilenin evi tanısın,kafesine alışsın.siz yokkende yem yiyip su içiyor olabilir yoksa dayanamazdı susuzluğa.elinizi kafese şimdilik sokmayın kuş bayağı ürkmüş sanırım

Bugün elimden biraz yem yedi onuda ıslak bi şekilde kustu tekrar ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Kuş ele çok alışkın ve oyuncu bi kuşa benziyor.Hiç zorlanmadan elime geliyo omzuma geliyo.Erkeğin yanına aldım ama hasta oldugu için kafesi ayırdım şimdilik.

2 yaşında kuşu damızlık olarak bile alırken düşünüyoruz .eğitim olayı sıfır hastaysada tedavi uygulayın iyileşmeden zaten yem yemez yeni aldığınız için strese giripte yem yememe olabilir aldığınız yere bi götürün derim. Gecmiş olsun :(

Geri