Karadeniz Pet

50 günlük Muhabbet kuşum elimde duruyor ama sürekli etrafa bakıp kaçıcak bir yer arıyor.

atisinkusu

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu alalı yaklaşık 1 ay oldu. Ben aldığımda daha 1 aylık demişti petshop sahibi. Kuşum erkek. Sorun şu ki bir süre (2hafta) bana alışması için konuştum , elimi kafese soktum ama kovalamadım. Bekledim ortama alışmasına. Alıştı biraz. Göğsünü sevmeme izin veriyordu ama asla elime gelmiyodu. Ben de tünekleri söküp mecburen elimde durmasını sağladım. Bikaç denemeden sonra alıştı. Artık elimden eskisi gibi korkmuyodu. Elimi önüne koyunca istemeye istemeye de olsa geliyor şuan. Kafesten çıkarma alıştırmaları da her gün yapıyorum (5 gündür) . Ama sürekli yani kaçıcak yer arıyor. Elimdeyken yemek de yiyor aslında ama kaçmak istiyor. Fazla durmuyor yanımda uçuyor. Gözü hep başka yerde. Alıştıramadım halen kuşumu. Eğer bir tavsiyeniz varsa uygulayacağım. Kuşum elime koluma geliyor ama bana güvenmiyor korkuyor halen benden. Bu zamanla düzelir mi yoksa başka yollar mı önerirsiniz acaba. Ayrıca başka bir problemimiz daha var. Ben okula giderken dal darı koyuyodum kafesine. Petshop bana günlük verebilirsin dal darıyı demişti. Yavru olduğu için çabuk gelişir iyi olur dedi. Ben de dal darı aldım 2. Haftadan itibaren vermeye başladım. Ama tek seferde bütün bir dal darıyı yemesine izin verdim bikaç kez. Ve şuan normalde yemlerini saldırırcasına yiyen kuş yemliğin yüzüne bile bakmıyor. Gram dokunmamış yemeğe. Ve kafesin dibindeki dal darı kabuklarını yediğini gördüm bikaç kez. Ve şuan da sanki sesi kısılmış gibi ciyak ciyak mırıldanıyor sürekli. Sanırım aç ve benden dal darı istiyor . Malesef evde dal darı yok hepsini yedi çünki. Normal yemine 3 gündür dokunmadı bile. (Gözlemlerime göre arada bir normal yemini yediğini gördüm. Ancak 2 3 lokma alıp bırakıyor. Ara sıra yiyor ancak eski iştahının yanında bu hiç bir şey. Canavar gibi yemek yiyordu eskiden. Bana yardımcı olur musunuz acaba şimdiden teşekkürler

Geri