Karadeniz Pet

55 cm lik veya 65 cm lik kafesler çok mu abartı ?

Bendüldül

Meraklı Üye
arkadaşlar 55 cmlik bir kafes var ,
65 cm lik çifthane kafes de var.

ben düşündüm çifthaneli olanını almayı ama çok mu büyük acaba ,
çiftleşmede vs. problem yaratır mı , ileride yavru olunca ortadan böler öyle kullanırdım yavruları bir tarafa alırım diye. ama arkadaşım çok büyük olursa çiftleşmezler vs. dedi siz ne düşünüyorsunuz
hangisi daha ideal çiftleşme için vs. ?

Alabiliyorsanız 165 cm olsun :) Ne kadar büyük olursa o kadar güzel siz büyük olanı tercih edin hayvanlar rahat rahat uçsun.

Hayır hiç bir şekilde engel olmaz Ayhan Otçuoğlu nun kafes düzeni videosuna göre düzenle kafesi 10numara olur.

Birbirlerine alışkın eş olmuş, daha önce yavru alınmış çiftlerde kafes büyüklüğü pek önemli değildir. Küçük kafesler yeni eş olacak kuşlar için tercih edilir genelde.

Birbirlerine alışkın eş olmuş, daha önce yavru alınmış çiftlerde kafes büyüklüğü pek önemli değildir. Küçük kafesler yeni eş olacak kuşlar için tercih edilir genelde.
Benim kuş 4-5 aylık. En küçüklerden 35x25 ayarında sanırım mevcut kafesi. Yarın yanına 1,5-2 aylık dişi gelecek. İleriki aylarda eş olmalarını umuyorum. Kafes değişikliği gerekli mi veya ne zaman gerekli olur?

Benim kuş 4-5 aylık. En küçüklerden 35x25 ayarında sanırım mevcut kafesi. Yarın yanına 1,5-2 aylık dişi gelecek. İleriki aylarda eş olmalarını umuyorum. Kafes değişikliği gerekli mi veya ne zaman gerekli olur?
Dişi kuş geldiğinde birbirlerine olan ilgilerine göre karar verebilirsiniz ama küçükken beraber olan kuşların ergenliğe geldiklerinde eş olmaları daha kolay olur genelde. Aralarında kavga olmazsa büyük kafese geçilebilir. 35 cm lik kafes iki kuş için küçük olur.

Geri