Karadeniz Pet

6 tane yumurtamız oldu:D:D:D

ereniren

Yeni Üye
15 gün önce 3 yavrum yeme düşmüşlerdi. yeme düşen yavrularım ve gelecek olan kardeşleri:D:D:D

not: 7 tane yumurta vardı anne bir tane yumurtanın sanırım boş olduğu anlamış ve kırmıştı onu aldım ve gerçekten içi boştu 6 tane kaldı inşallah sağ sağlim doğarlar:))

bunlar yeme 15 gün önce düşen yavrularım büyüyor...
MlNN4N.jpg

q266n5.jpg

bunlarda yeni yumurtalarımız:D
gLddR3.jpg

9pMMlk.jpg

Sanırım foto çekmek için yuva deliğini kapatmışsınız , dişi buna izin veriyorsa sıkıntı yok ama eğer bir ters harekette bulunursanız 6 yumurtaya da elveda. :) Bir de son olarak bu kış aylarında yuva içine sık bakmayın , havalar soğuk olduğu için anne içeriyi ısındırmakta zorlanabilir siz her baktığınızda.

Sağlıklı yavrularınız olur inşallah. :)

Masallah hayırlı üretimler:)

Maşallah Subhanallah

çok teşekkür ederim yurumlarınız için :D:D

Sanırım foto çekmek için yuva deliğini kapatmışsınız , dişi buna izin veriyorsa sıkıntı yok ama eğer bir ters harekette bulunursanız 6 yumurtaya da elveda. :) Bir de son olarak bu kış aylarında yuva içine sık bakmayın , havalar soğuk olduğu için anne içeriyi ısındırmakta zorlanabilir siz her baktığınızda.

Sağlıklı yavrularınız olur inşallah. :)

iyi akşamlar. inşallah hepimizin sağlıklı güzel yavruları olur:D ve yorumunuz için çok teşekkür derim...

Delik kapalı değil aslında hemen yukarda yuva deliği var ben kendi yaptığım katlı kafese uysun diye folluğun ustkısmına ayrı bi delik açmıştım:D ayrıca folluğun bütün kenarlarını ve alt kısmını komple sıcak silikonla kapladım ve ayrıyetten şu hani bira aldığımızda eşantiyon çanta verirler ya termoslu gibi bi şey oluyo adını bilmiyorum ne denir ona ama tam yuva ölçülerinde iki adet vardı ve onları yuvaya geçirdim soğuk hemen hemen hiç işlemiyo folluğa:D onunda fotosunu koyayım sizin için...

Y5n1nE.jpg

DkzLzm.jpg

ve folluğu açmama hiç gerek kalmıyor cünkü aşağıdaki fotoğrafta da gözüktüğü gibi web kamerasını taktım folluğa küçük bi delikle etrafını da silikonladım hava girmesin diye, içerden bilgisayardan bakıyorum yumurtalara:D

8EqGqW.jpg

ayrıca sabahtan akşama kadar hava kararana kadar gün ışığı kafeslere giriyor ve folluğuda bu sayede aydınlatıyor.

tekrar iyi akşamlar diliyorum...

Son düzenleme:
Yaw hocam sen teknolojiyi Bayağı kullanmışsın kuşlar üzerinde

maşallah kuşlarla bayağı ilgileniyorsunuz birde kamerayı nasıl yaptınız ?

maşallah kuşlarla bayağı ilgileniyorsunuz birde kamerayı nasıl yaptınız ?

kuşları çok rahatsız etmemek için kamerayı yaptım ve daha iyi oldu bence folluğu açmama gerek kalmıyo pc den izliyorum :D

kamera hocaman bgildiğiniz web cam dışındaki plastiği söktüm ki sökmedende olur ama ben deliğe iyi otursun diye söktüm tornavidayla daha sonra matkapşa folluğa delik açtım kamerayı oraya sıcak silikonla sabitledim hem kalan boluklarından soğuk girmesin diye hem de sabitlensin diye. sonra usb kalbo uzatıcıysı kullandım iki tane upuzun bir usb oldu onu pc ye takıp sürücüsünü yukledim açtım izliyorum:D aslında iki katta kameram var iki tane fakat çakışıyor ona bi çözüm bulamadım o yüzden yumurtası olan folluğu takip ediyorum. bi sıkıntı olmadığı sürece sokunmuyorum...

iyiymiş :)

kuşları çok rahatsız etmemek için kamerayı yaptım ve daha iyi oldu bence folluğu açmama gerek kalmıyo pc den izliyorum :D

kamera hocaman bgildiğiniz web cam dışındaki plastiği söktüm ki sökmedende olur ama ben deliğe iyi otursun diye söktüm tornavidayla daha sonra matkapşa folluğa delik açtım kamerayı oraya sıcak silikonla sabitledim hem kalan boluklarından soğuk girmesin diye hem de sabitlensin diye. sonra usb kalbo uzatıcıysı kullandım iki tane upuzun bir usb oldu onu pc ye takıp sürücüsünü yukledim açtım izliyorum:D aslında iki katta kameram var iki tane fakat çakışıyor ona bi çözüm bulamadım o yüzden yumurtası olan folluğu takip ediyorum. bi sıkıntı olmadığı sürece sokunmuyorum...

bilgisayarda yeni bir oturum açarak diğer kamerayıda o oturuma yükleyerek aynı anda 2 sine bakamasanda ayrı ayrı kullanıcı değiştirerek yapılabilir.:confused:

Harika fikir
şimdi 3 tane camera alıyorum

zekanı tebrik ediyorum

Maşallah, hiç aklıma gelmezdi böyle izlemek kuşları :D

Bu arada yumurtalarınız hayırlı olsun. :)

Yuvalıgı bu şekilde korumanız iyi bir fikir değil sogugun zararı oldugu kadar sıcagında zararı buyuk yumurtalar uzerınde. anne yumurtada yattıgı surece sorun olmayacaktır fakat geregınden fazla sıcaklık yumurtaların bozulmasına sebeb olur.

Maşallah, hiç aklıma gelmezdi böyle izlemek kuşları :D

Bu arada yumurtalarınız hayırlı olsun. :)

tesekkur ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

Yuvalıgı bu şekilde korumanız iyi bir fikir değil sogugun zararı oldugu kadar sıcagında zararı buyuk yumurtalar uzerınde. anne yumurtada yattıgı surece sorun olmayacaktır fakat geregınden fazla sıcaklık yumurtaların bozulmasına sebeb olur.

balkonda zaten kuşlar. sıcäklık soğukluk açısından sıkıntı olmuyor

maşallah diyelim bende nazar korkusu va çok yavru ve yumurta kaybettim ve erişkin kuş paylaşmaktan korkar oldum :) sağlıkla çıkıp büyüsünler.

vay anasını sayın seyirciler ; başımıza taş yağacak : ) maşallah , hayırlı uretimler..

Geri