petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

6 yaşıdnaki kuşum hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve radyasyon tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. radyasyon

radyasyon New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar 6 yaşındaki kuşum hasta 2 ay kadar önce veterinere götürdüm bana antibiyoik + aminosol premix diye bir vitamin verdiler sonuç alamadım 1 ay sonra tekrar gittim bu sefer testler yapıldı dışkıdan alınan örnek temiz çıktı dediler ağızdan alınanda bir bakteri bulunmuş bu sefer augmentin çocuk antibiyotiği verdiler artı aminosla devam ettim yaklaşık 1 ay gibi bir süre antibiyotiğe maruz kaldı kuş şuanda hiç iyi durumda değil öleceğini kabullendim çok kötü durumda agırlğı cok düştü fakat direnmeye devam ediyor son çare olarak birde burdan bilgi almak istedim bu arada test sonucunda çıkan bakteriyi bilmiyorum fakat emailime yollamasını isteyecegim veterinerin sonra buradada paylaşırım belki birisi yardımcı olabilir Bu arada augmentindende fayda alamdıgımı söylediğimde başka bir antibiyotik verdiler vinnat 200ml dedi bunu henüz kullanmadım Bu arada kuş bütün gün uyuyor iştahsız ishali var gibi ara sıra düzgün dışkıda yapıyor augmentinden sonra kusmada başladı. Yazım hataları için üzgünüm.

2. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun ALLAH ACİL ŞİFA VERSİN

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    1 ay antibiyotik kullanımı epey uzun bir süre. Antibiyotikten sonra probiyotik veya vitamin takviyesi yapıldı mı acaba.

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    İnşallah iyileşir. :(

5. radyasyon

radyasyon New Member

Beğenileri:
    0
    Bence de uzun ama veteriner tavsiyesiyle yapıldı bana da doğru gelmedi 3 farklı antibiyotiği 1 ay kullandı Vitamin aminosol premix neredeyse devamlı kullanıldı probiyotik yoğurt mu oluyor. Bazen acaba bu ilaçları kullanmasa daha mı iyi olurdu diye soruyorum.

Probiyotik nereden alırım ve tavsiye edeceğiniz marka varsa lütfen yazar mısınız?

#5 radyasyon, 7 Mart 2016
    Son düzenleme: 7 Mart 2016
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    diazyme probiyotik kullanabilirsiniz veya çeşitli markalara ait probiyotikler (versele laga vs.) var bütçenize göre tercih edebilirsiniz

Sayfayı Paylaş