Karadeniz Pet

6 yaşıdnaki kuşum hasta

radyasyon

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 6 yaşındaki kuşum hasta 2 ay kadar önce veterinere götürdüm bana antibiyoik + aminosol premix diye bir vitamin verdiler sonuç alamadım 1 ay sonra tekrar gittim bu sefer testler yapıldı dışkıdan alınan örnek temiz çıktı dediler ağızdan alınanda bir bakteri bulunmuş bu sefer augmentin çocuk antibiyotiği verdiler artı aminosla devam ettim yaklaşık 1 ay gibi bir süre antibiyotiğe maruz kaldı kuş şuanda hiç iyi durumda değil öleceğini kabullendim çok kötü durumda agırlğı cok düştü fakat direnmeye devam ediyor son çare olarak birde burdan bilgi almak istedim bu arada test sonucunda çıkan bakteriyi bilmiyorum fakat emailime yollamasını isteyecegim veterinerin sonra buradada paylaşırım belki birisi yardımcı olabilir Bu arada augmentindende fayda alamdıgımı söylediğimde başka bir antibiyotik verdiler vinnat 200ml dedi bunu henüz kullanmadım Bu arada kuş bütün gün uyuyor iştahsız ishali var gibi ara sıra düzgün dışkıda yapıyor augmentinden sonra kusmada başladı. Yazım hataları için üzgünüm.

1 ay antibiyotik kullanımı epey uzun bir süre. Antibiyotikten sonra probiyotik veya vitamin takviyesi yapıldı mı acaba.

İnşallah iyileşir. :(

1 ay antibiyotik kullanımı epey uzun bir süre. Antibiyotikten sonra probiyotik veya vitamin takviyesi yapıldı mı acaba.

Bence de uzun ama veteriner tavsiyesiyle yapıldı bana da doğru gelmedi 3 farklı antibiyotiği 1 ay kullandı Vitamin aminosol premix neredeyse devamlı kullanıldı probiyotik yoğurt mu oluyor. Bazen acaba bu ilaçları kullanmasa daha mı iyi olurdu diye soruyorum.

Probiyotik nereden alırım ve tavsiye edeceğiniz marka varsa lütfen yazar mısınız?

Son düzenleme:
diazyme probiyotik kullanabilirsiniz veya çeşitli markalara ait probiyotikler (versele laga vs.) var bütçenize göre tercih edebilirsiniz

Geri