petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

7 Kocalı Hürmüz Adayı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve 3.mevki tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. 3.mevki

3.mevki Guest

Arkadaşlar Merhaba ;

Dişim kuşum(yerli) yeni aldığım çekoslavak kuşumu ilk 1 saatte sevdi, kıkırdaştı, tüyünü gagaladı, vb ilk başta yüz vermedi, erkek. Şimdi ise dişi kuş bu çekoslavaka zulm ediyor . Yan yana gelince hemen gagalamaya başlıyor erkeği, sinirleniyor istemiyor gibi. Mesela bu topici yazarken strese girmiş . Ses çıkarıyor kesik kesik. Ve bu yeni kuş 2 gün oldu. Stres sesi de birbirlerine yaklaştıkça hatta uyurken bile çıkarıyor dişi.

Yeni olduğu için bu tepkiler normalmidir?

Yeni gelen erkek kuş, yemek yemediğini görmedim henüz, sanırım bu beklenen bir durum:rolleyes:

not: dişi kuşumun eski kafes arkadaşı da (yaklaşık 1-2ay) dişi çıktığı için değiştim. Ama aynı sert tepkileri dişi kuşa da veriyordu.

Benim dişi kuşum 7 kocalı hürmüz adayımıdır.

Eğer öyleyse polis çağıracağım:p

Bir de ; erkek kuş henüz öttüğünü duymadım. Soğuk kanlı ve ceylan gibi gözleri var :)

#1 3.mevki, 15 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2014
  2. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dişinin kafesine erkeği attığınız için bu kavgaları normal olarak görüyorum :) ama yakın zamanda anlaşmaya başlamalı yoksa değiştirmeniz gerekecektir

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. 3.mevki

3.mevki Guest

kuşu aldığım yer 1 hafta içinde anlaşmazsa gel değişelim dedi ama bunun da sakıncaları var. sanki. Çünkü tam alıştı derken yeni bir kuşa alışması zaman alır sanki.

yeni gelen kuş birşey yemiyor hiç:(

4. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    ben anlaşmaları için 2 ay bekledim meyvelerini verecekler hazırlanıyorlar sabır hemen de gidip eş değiştirmeye kalkma 2 günde insan insanı tanıyamazki kaldı kuşlar

5. 3.mevki

3.mevki Guest

Aslında erkek olan çok daha cüsseli ve hiç dişi kuşa vurmuyor. Bitane vursa dişi kuşa eminim dişi kuş yaptıklarından utanır ve ona yaklaşırken dua okur:)

6. Sinan EREN

sizi takip ediyoruz çok hoş gelişmelieri lütfen yazınn..

7. 3.mevki

3.mevki Guest

Tahmin ettiğim kadarıyla, dişi kuşum ; ev sahibi olmanın verdiği nezakete sahip değil. Olayı gagalamakla çözüyor. Birazdan video yükleyeceğim bu edepsizi size de göstermek isterim.

8. omerberyan

omerberyan New Member

Beğenileri:
    0
    Onlara biraz zaman tanı. Eğer sonuç yine olumsuzsa tek çare değiştirmek olur.

9. 3.mevki

3.mevki Guest

20140315 220530 - YouTube

arkadaşlar 20. saniyeden sonra huysuzluk ve kavga başlıyor . Rica etsem izleyip yorum yaparmısınız, bana normal gelmiyor

#9 3.mevki, 16 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mart 2014
  10. Citroen

Citroen New Member

Beğenileri:
    0
    Disi kusun erkege vurmasi siz ona yaklastikca daha da artar. Kuslarinizi yalniz odaya koyun ve sadece yem ve suyunu degistirmek icin yanina girin. Bir iki haftaya kadar anlasacaklardir. Bende de ayni olay vardi bir hafta yalniz biraktim ve anlastilar simdi birbirlerini kasimalar, yem kusmalar basladi ( maasallah aman nazar deymesin :) ) dedigim gibi sizde kuslarinizi bir iki hafta yalniz birakin buyuk ihtimalle anlasacaklardir :)

11. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    cimcime ya çok tatlılar kıskançlık yapıyo şuan sizden kıskanıyo bide erkek henüz onunla ilgilenmiyo diye kaprisli anlaşırlar sadece biraz yanız kalmalılar :D

12. mehmetdurdabak

mehmetdurdabak New Member

Beğenileri:
    0
    biraz daha sabır bir 10 gün daha gözlemle eger uyum yoksa ayır kusları

13. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence de çok bekleme 10-15 güne yakınlaşma olmazsa değiştir derim. Tabi sen bilirsin bence dişiyi değiştir. Her zaman sorun çıkaran dişilerdir.

Sayfayı Paylaş