Karadeniz Pet

7 Kocalı Hürmüz Adayı

• Konbuyu başlatan 3.mevki
  • Başlangıç tarihi
3

3.mevki

Guest
Arkadaşlar Merhaba ;

Dişim kuşum(yerli) yeni aldığım çekoslavak kuşumu ilk 1 saatte sevdi, kıkırdaştı, tüyünü gagaladı, vb ilk başta yüz vermedi, erkek. Şimdi ise dişi kuş bu çekoslavaka zulm ediyor . Yan yana gelince hemen gagalamaya başlıyor erkeği, sinirleniyor istemiyor gibi. Mesela bu topici yazarken strese girmiş . Ses çıkarıyor kesik kesik. Ve bu yeni kuş 2 gün oldu. Stres sesi de birbirlerine yaklaştıkça hatta uyurken bile çıkarıyor dişi.

Yeni olduğu için bu tepkiler normalmidir?

Yeni gelen erkek kuş, yemek yemediğini görmedim henüz, sanırım bu beklenen bir durum:rolleyes:

not: dişi kuşumun eski kafes arkadaşı da (yaklaşık 1-2ay) dişi çıktığı için değiştim. Ama aynı sert tepkileri dişi kuşa da veriyordu.

Benim dişi kuşum 7 kocalı hürmüz adayımıdır.

Eğer öyleyse polis çağıracağım:p

Bir de ; erkek kuş henüz öttüğünü duymadım. Soğuk kanlı ve ceylan gibi gözleri var :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dişinin kafesine erkeği attığınız için bu kavgaları normal olarak görüyorum :) ama yakın zamanda anlaşmaya başlamalı yoksa değiştirmeniz gerekecektir

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kuşu aldığım yer 1 hafta içinde anlaşmazsa gel değişelim dedi ama bunun da sakıncaları var. sanki. Çünkü tam alıştı derken yeni bir kuşa alışması zaman alır sanki.

yeni gelen kuş birşey yemiyor hiç:(

ben anlaşmaları için 2 ay bekledim meyvelerini verecekler hazırlanıyorlar sabır hemen de gidip eş değiştirmeye kalkma 2 günde insan insanı tanıyamazki kaldı kuşlar

Aslında erkek olan çok daha cüsseli ve hiç dişi kuşa vurmuyor. Bitane vursa dişi kuşa eminim dişi kuş yaptıklarından utanır ve ona yaklaşırken dua okur:)

sizi takip ediyoruz çok hoş gelişmelieri lütfen yazınn..

Tahmin ettiğim kadarıyla, dişi kuşum ; ev sahibi olmanın verdiği nezakete sahip değil. Olayı gagalamakla çözüyor. Birazdan video yükleyeceğim bu edepsizi size de göstermek isterim.

Onlara biraz zaman tanı. Eğer sonuç yine olumsuzsa tek çare değiştirmek olur.

20140315 220530 - YouTube

arkadaşlar 20. saniyeden sonra huysuzluk ve kavga başlıyor . Rica etsem izleyip yorum yaparmısınız, bana normal gelmiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Disi kusun erkege vurmasi siz ona yaklastikca daha da artar. Kuslarinizi yalniz odaya koyun ve sadece yem ve suyunu degistirmek icin yanina girin. Bir iki haftaya kadar anlasacaklardir. Bende de ayni olay vardi bir hafta yalniz biraktim ve anlastilar simdi birbirlerini kasimalar, yem kusmalar basladi ( maasallah aman nazar deymesin :) ) dedigim gibi sizde kuslarinizi bir iki hafta yalniz birakin buyuk ihtimalle anlasacaklardir :)

cimcime ya çok tatlılar kıskançlık yapıyo şuan sizden kıskanıyo bide erkek henüz onunla ilgilenmiyo diye kaprisli anlaşırlar sadece biraz yanız kalmalılar :D

biraz daha sabır bir 10 gün daha gözlemle eger uyum yoksa ayır kusları

Bence de çok bekleme 10-15 güne yakınlaşma olmazsa değiştir derim. Tabi sen bilirsin bence dişiyi değiştir. Her zaman sorun çıkaran dişilerdir.

Geri