petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Aagı kanıyor (resimli) yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve okan67 tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    1 cıft muhabbet kusum vara dısı suan kuluckada sabah kalktıgımda tuneklerde kan gördum baktıgımda erkek kusun ayagının altında yara olmus uzerıne basıyor bı sıkıntı yok ama kanama nasıl duracak bısey kestı sanırım ne oldugunu anlayamadım ne yapmam lazım yardımlarnızı beklıyorum hafıf hafıf kanıyor

2. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Tünek ahşap mı? Belki kıymık batmış olabilir. Açık yaralar için baticon merhem sürebilirsin deniliyor fakat yine de üstadların yorumunu bekleyelim. Geçmiş olsun.

3. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    evet tunek ahsap dediğin gibi olabilir kemırmeye ugrasıyorlardı zaten

4. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Hayır kardeş bence kuşların kavga etmiş olabilir bi gözlemle bakalım eğer kavga ettiğini görürsen ayırmayı düşün , dişi kuş erkeğini dövmüş olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 12:32 --

Ya da kavga ederken ayağını acıtmış olabilir.

5. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    erkek dısıyı hıc rahat bırakmıyor cıftlesmek ıstıyor yuvadan cıkınca dısı yem bıle yıyemıyor
    kan durmazsa kus ölurmu arkadaslar bı sıkıntı olurmu

6. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Ölücek vaziyette değil bana göre tabi ki daha iyi bilenler yazıcaktır ama benim fikrime göre ancak mikrop kaparsa tehlikeli olur istersen ılık suyla temizle en azından mikrop kapmasın ilacıda bilenler mutlaka söylüceklerdir gecmis olsun :(

7. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    yorumlarınuzı bekliyorum arkadaslar

8. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kanamanın durmaması her canlı için ölüm sebebidir ama seninki yaralanma gibi duruyor. Kafes hijyenine dikkat et. Ayağını temizleyip batikonu sürersin. O, ayağına batma ihtimali olan tüneği de değiştir. Tecrübeli yorumlarını da bekle derim. Geçmiş olsun.

9. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Kardeş dediğim gibi büyük ihtimalle sen görmeden kavga ettiler ve kuş bi şekilde ayağını kanattı . Allah'tan daha büyük bir yaralanma olmamış . Dişi kuş kavga ettiğinde erkeği öldürebiliyor . Eğer yumurtaları yoksa bir süre ayır farklı kafeslerde dinlensinler , yumurta veya yavruları varsa yavrular tüylenince dişiyi kafesten al erkek baksın yavrulara çünkü daha yavrular yuvadan atlamadan çiftleşebiliyorlar.Yavruları büyüttükten sonra da kuşları dinlendirmeye al derim.

Sayfayı Paylaş