petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acı Kaybımız.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve sebnemrah tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. sebnemrah

sebnemrah Guest

merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum. herkeze şimdiden yorumları için teşekkürler.

1 hafta önce almış olduğum 1 çift muhabbet kuşum vardı erkek 4 aylıktan küçük dişi 5 aylık falan bu güne kadar kuşlarda bir sıkıntı yoktu gayet sağlıklı konuşkan laf yetiştiren bir huy bile edinmişlerdi. kuşları 3 cü gününde evde saldım ve azda olsa sağa sola çarparak uçup bir yere tünüyorlardı. bugün eve geldiğimde erkek kuşum ballıyemden biraz fazla yemiş eşimde onayladı bu durumu. biraz kuşla ilgilendikten sonra erkek olan sanki ağzından bir şey çıkaracak gibi sürekli açıp kapıyor ağzını ve bir kaç sn sonra erkek de hızlı kalp atışı ve kuyruğunu aşağı yukarı sallayarak nefes almaya başladı ve kuş tünediği yerde sallananmaya başladı o sırada internetten yardım almak için baktığımda kuş kafesin altına düşmüş ve ne yazıkki çırpınıyordu ve son bir ses vererek öldü bunu gören dişi kuşumsa aynı durum ondada gerçekleşti dişinin ölümü daha uzun sürdü. herhangi bir vitamin yada suyuna karıştırdığım bir ilaç yok. kuşlarım sağlıklı görünüyorlardı tepkilerinde bir sıkıntı yoktu bu saate kadar acaba neden öldüler.

2. Ezel ALBAYRAK

Merhaba,geçmiş olsun çarpamanın etkisiyle iç kanama geçirmiş olabilir. ve bundan böyle kuş bakacaksanız ballı krakeri tavsiye etmiyoruz,yapıştırıcı kullanılıyor bilginiz olsun.

3. Alev Soytürk

ballı kraker yerine sadece yem mi verilmeli?

4. Ezel ALBAYRAK

5. sebnemrah

sebnemrah Guest

forumlarda gezerken dikkatimi çekti sanırım solunum bozukluluğu oluşmuş kuşlarda ama dişi olan baya zorlandı ölürken bunun nedenide ballı yem olabilir.

6. hayalhane

hayalhane Guest

ıkısınında aynı zamanda olmesı yedıklerı veya ıctıklerı bıseyı ısaret edıyor evet.. topraga gömmenızı dilek ederim veya öyle yapmıssınızdır umarım..

7. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Ustalar daha iyi bilir ama ikisinin peş peşe ölmesi benim aklıma zehirlenme ihtimalini getirdi. Söylendiği gibi ballı yemdeki kimyasalları tam olarak bilemeyiz.

8. defne

defne Guest

15 gün salmasaydın keşke (1 ay da olabilir) yoksa nereye gideceklerini bilmezler sağa sola çarpıp kendilerini yıpratırlar.. Bu arada geçmiş olsun çok kötü bir durum...

Sayfayı Paylaş